خرید عرضه اولیه در فردای عرضه

(ویدئو در تیر ۱۳۹۸ تهیه شده است)

اگر شما هم در روزهای بعد از عرضه اولیه مانند بسیاری از افراد دیگر می‌خواهید به خرید عرضه اولیه بپردازید، حتما این ویدیو به شما کمک خواهد کرد …

دوست من سلام!
امیدوارم هرجای این کره خاکی که هستی زندگی بر وفق مرادت باشد …

در مقالات و ویدیوهای گذشته در مورد عرضه اولیه و حتی آمار و اطلاعات آن‌ها توضیحات مفصلی داده شد. اگر هنوز آن‌ها را ندیدی و یا تازه وارد بورس شده‌ای حتما به این مطالب هم سری بزن. همچنین یک مقاله تحت عنوان راهنمای کامل شرکت در عرضه اولیه برای تو دوست خوبم نوشته شده که پاسخ همه سوالاتت را در آن‌جا خواهی یافت.

 اما امروز قصد دارم یکی از سوالات شما در مورد خرید عرضه اولیه را پاسخ دهم. سوالی که به خصوص در بین تازه واردها بسیار پرسیده می‌شود …

“چطور در صف خرید عرضه اولیه، سهم بخریم؟!”
“چرا فردای عرضه اولیه نمی‌توانم سهم بخرم؟!”
“به نظر می‌رسد خرید سهام عرضه اولیه فقط برای تعداد خاصی از افراد است، واقعا چرا؟!”
” آیا راه و روش و یا ترفند ویژه‌ای برای خرید عرضه اولیه در روزهای بعد از عرضه وجود دارد؟!”

این‌ها فقط تعداد کمی از سوالات شماست که از طریق ایمیل، فضای مجازی و … از ما پرسیده می‌شود. اگر عرضه‌ای هم در پیش باشد که تعداد این نوع سوالات دیگر حتی قابل شمارش هم نیست!

چرا عرضه اولیه جذاب است ؟!

قبل‌تر گفتیم که ارزش‌گذاری سهام شرکت‌ها در عرضه‌های اولیه به صورتی است که معمولا کمتر از ارزش ذاتی آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. دلیل این موضوع این است که خرید سهام شرکت تازه وارد برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران جذاب باشد. پس به همین دلیل و همچنین به دلیل این که معمولا تقاضا برای خرید عرضه اولیه زیاد است، تا چند روز سهام شرکت رشد خواهد کرد. در این مواقع (تا چند روز کاری) و در زمان پیش‌گشایش بازار، رأس ساعت ۸:۳۰ صبح، صف‌های خرید توسط معامله‌گران تشکیل می‌شوند. چرا که خیلی از افراد تقاضای خرید سهام عرضه شده را دارند تا بتوانند از این رشد قیمت سود خوبی کسب کنند!

 اکثر افراد شکایت می‌کنند!

خیلی از کسانی که در عرضه اولیه شرکت می‌کنند گله دارند که چرا مبلغ تخصیص یافته به هر نفر در این عرضه‌ها بسیار کم است! بسیاری از افراد هم قصد دارند که در روزهای بعد از خرید عرضه اولیه تعداد بیشتری سهام بخرند تا سود بیشتری کسب کنند. حتما شما هم به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر بتوانید فردای روز عرضه، تعداد زیادی سهام بخرید، چقدر خوب خواهد شد! تصور می‌کنید که اگر بتوانید در روز بعد از عرضه اولیه تعداد زیادی سهام بخرید چه سود سرشاری کسب خواهید کرد! احتمالا روز کاری بعد برای خرید عرضه اولیه در همان ابتدای صبح هم اقدام می‌کنید تا نفر اول در صف خرید باشید! اما غافل از این که همزمان با شما هزاران و یا حتی ده‌ها هزار نفر دیگر هم در صف خرید قرار می‌گیرند … درست در ساعت ۸:۳۰ صبح، ده‌ها هزار سفارش، همزمان با شما …

پاسخ شما یک رابطه ساده است …

به طور خلاصه بگویم که نه روش و شیوه خاصی برای خرید عرضه‌های اولیه وجود دارد و نه افراد خاص و ویژه‌ای هستند که سهام عرضه شده را بخرند! خیلی راحت بگویم که این ذهنیت‌ها را دور بریزید! تنها روشی که برای ثبت سفارش استفاده می‌شود همان روشی است که همه ما از آن استفاده می‌کنیم. اگر قصد خرید عرضه اولیه پس از روز عرضه را دارید، می‌بایست همانند سایر افراد رأس ساعت ۸:۳۰ صبح سفارش خود را ارسال کنید. احتمالا می‌دانید که اولویت خرید سهام در صف خرید با کسانی است که سفارش خود را زودتر ارسال کرده‌اند. پس حتما توجه کنید که چند ثانیه تأخیر هم می‌تواند باعث شود که شما جایگاه مناسبی در صف خرید نداشته باشید!

توجه کنید که در مورد عرضه‌های اولیه تعداد سفارش‌های ارسال شده بسیار زیاد بوده و در کسری از ثانیه هزاران سفارش به هسته معاملات بورس فرستاده می‌شود! طبق اعلام سازمان بورس در این گونه موارد سیستم به صورت تصادفی جایگاه افراد در صف خرید را مشخص می‌کند.

حالا فرض کنید که ۱۰,۰۰۰ نفر سفارش خود را برای خرید عرضه اولیه ارسال کرده باشند. معمولا اگر دقت کنید در روزهای اول پس از عرضه تعداد بسیار کمی از افراد (معمولا کمتر از تعداد انگشتان دست) هستند که می‌توانند سهم مورد نظر را خریداری کنند. پس اگر طبق علم احتمال این دو عدد را بر هم تقسیم کنیم (۱۰,۰۰۰ تقسیم بر ۱۰)، احتمال این که شما جزء آن افراد باشید چقدر است؟! بلکه یک در هزار یا ۰.۱%!

به جای غصه خوردن از فرصت‌ها استفاده کنید!

پس دیدیم که بیش از ۹۹% افراد در روزهای اول پس از عرضه نمی‌توانند سهام عرضه شده را بخرند. طبیعی است که تعداد افرادی که ناراضی هستند بسیار بسیار بیشتر از تعداد افرادی است که راضی هستند … و این افراد هم معمولا یا از شانس و اقبال خود ناراحت‌اند و یا رانت و دست‌های پشت پرده را مسئول می‌دانند!

من و دوستان من هیچ‌گاه ذهن خود را درگیر این موضوع که آیا سهام عرضه اولیه به ما می‌رسد یا خیر نکرده و نمی‌کنیم. چرا که اساسا به دنبال شانس و اقبال نیستیم. هر کسی که با دانش کافی وارد بورس شود، می‌تواند سهم‌هایی را پیدا کند که حتی بسیار ارزنده‌تر از سهام عرضه اولیه هستند. به نظر عاقلانه‌تر هم هست که موفقیت و کسب سود را متکی به دانش و مهارت خود کنیم و نه متکی به شانس و اقبال و …

در مورد خرید عرضه‌ اولیه هم اگر شما تحلیل مناسبی از نظر بنیادی بر روی سهم عرضه شده داشته باشید، در زمان‌هایی که اصطلاحا صف‌ خرید می‌ریزد و سهم متعادل می‌شود، می‌توانید سرمایه‌گذاری خوبی را انجام دهید. البته همان‌طور که گفتم این موضوع به شرطی است که تحلیل مناسبی روی شرکت انجام شده باشد و شرکت از نظر بنیادی از ارزش بالایی برخوردار باشد.

بررسی آماری عرضه‌های اولیه و خرید عرضه اولیه جدید
بررسی آماری عرضه‌های اولیه

چرا سهم‌ها گران عرضه می‌شوند؟!

نکته دیگری که قصد دارم به آن اشاره کنم در مورد قیمت سهام عرضه اولیه است. بسیاری از افراد تازه وارد فکر می‌کنند که اگر برای مثال سهام شرکت الف با قیمت ۳۰۰۰ تومان عرضه می‌شود، نسبت به سهام شرکت ب که مثلا با قیمت ۲۰۰ تومان عرضه می‌شود، خیلی گران‌تر است! شاید برای شما جالب باشد که تعداد زیادی از افراد این طور فکر می‌کنند! اما اگر کمی تجربه داشته باشید احتمالا برایتان بدیهی است که ارزش یک سهم را نباید با قیمت ریالی آن سنجید. مثلا ممکن است ارزش واقعی سهام شرکت الف ۶۰۰۰ تومان باشد، پس در واقع ۳۰۰۰ تومان برای آن ارزان هم هست! اما در سمت مقابل سهام شرکت ب با قیمت ۲۰۰ تومان گران باشد، چرا که ارزش واقعی یا ذاتی بیشتر از ۱۵۰ تومان ندارد.

ارزش ذاتی یا واقعی سهام را می‌توان با بررسی صورت‌های مالی آن‌ها به دست آورد.

چکیده مطلب:

بررسی‌هایی که ما داشتیم نشان می‌دهد که علاوه بر بازدهی اولیه‌ای که خرید عرضه اولیه برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد، بازدهی ثانویه می‌تواند بسیار پرسودتر بوده و پتانسیل بیشتری داشته باشد. چرا که تعداد سهام تخصیص یافته در عرضه اولیه به هر نفر (کد سهامداری) بسیار محدود است، اما برای کسب بازدهی ثانویه این محدودیت وجود ندارد. شما می‎‌توانید این اطلاعات و آمار را در مقاله بررسی آماری عرضه‌های اولیه به تقکیک سهام مشاهده کنید.

توصیه ما این است که با سودهایی که از خرید عرضه اولیه به دست می‌آورید بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید. سرمایه‌گذاری بر روی خودتان یعنی آموزش دیدن و کسب مهارت برای رسیدن به ثروت دلخواه خودتان …

۴۹۹ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام چرا من دفعه دوم هم نتونستم عرض اولیه بخرم یعنی تعداد و ثبت سفارش زدم ولی قبول نشد و نوشته خرید منقضی شد

  پاسخ
 • وای برام خیلی جالب هست که خیلی ها بدون اینکه بدونم سهم چیه بازار چیه بچه چطور باید خرید فروش کنن اومدن کد بورسی گرفتم شروع به خرید و فروش می‌کنند باور کنید اگر اموزش این بینی اگر تمرین نکنیم اگر برا خودتون استراتژی تعیین کنیم و تست نزنیم آخر سر بازنده بازی خواهیم بود لطفاً سرمایه های خودتان را به طمع سود کردن به باد ندهید قبل از هر چیزی باید علم شد داشته باشیدکسانی که سود می‌کنند کلی ضرر داده اند و کلی آموزش دیده اند و کلی وقت گذاشته اند هیچ چیزی مفتی به دست نمی آید

  پاسخ
 • چرا اینقد زیاد؟

  پاسخ
 • سلام
  عرض ادب
  من یه تازه کار هستم و یه سوال ذهنم و درگیر کرده
  برای هر کد بورسی چقدر سهم میتونیم خریداری کنیم و اگر سقف عرضه تعداد سهامی که به بنده تعلق میگیره مبلغش کمتر از ۵۰۰ تومن بشه چکار باید بکنم؟؟؟؟
  و سوال دوم در کل اگر مایل بودم تعداد سهامی که از یه شرکت میخرم کمتر از ۵۰۰ تومن بشه و مابقی رو سهمی دیگر از شرکت دیگر بخرم که شاید جمعا مبلغ بالاتر از ۵۰۰ تومن بشه چکار باید بکنم؟؟؟؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ۲۰:۲۵

   سلام دوست عزیز
   حداقل خرید در یک سهم ۵۰۰ هزار تومن هست. یعنی هر سفارش خرید باید حداقل ۵۰۰ هزار تومن باشه.
   تنها استثنا در مورد عرضه اولیه هست که با توجه به سهمیه‌ای که اعلام میکنند می‌تواند کمتر از ۵۰۰ هزار تومن باشه.

   پاسخ
   • سلام با دانستن اعداد پی بر ای و ای پی اس هر سهم زا توجه به بازار بورس و فرابورس فرمول خاصی برای شناختن ارزندگی سهم وجود داره

    پاسخ
 • سلام سوالم راجب خرید آفلاین عرضه اولیه هست کدوم روش بهتره؟ آنلاین یا آفلاین

  پاسخ
 • خیلی خوب

  پاسخ
 • ببخشید فردای عرضه اولیه، هیچ محدودیت حجمی غیر از محدودیت خود هسته معاملات نباید وجود داشته درسته؟!؟!؟ پس چرا برای اپال زده هر کد بیشتر از ده هزار سهم نمیتونه معامله کنه از فردای روز عرضه اولیه؟!؟؟ آیا این محدودیت برای همه عرضه اولیه ها هست؟!؟؟

  پاسخ
  • سلام و عرض ادب ممنون از راهنمایی خوب و مفید شما

   پاسخ
   • چرا اختلاس در عرضه اولیه صورت میگیرد چرا در روز بعد عرضه یک نفر صد هزار سهم میگیرند و یک نفر هیچی نمبگبرد. چرا؟؟؟؟

    چ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    پاسخ
    • سلام.این دیدگاه اختلاس دیدگاه درستی نیست.اختلاس توی سهام جا افتاده خیلی مهم میتونه پیش بیاد اما توی عرضه اولیه ک زیر ذره بینه ن. بیشتر به ۱- سرعت اینترنت ۲- سرعت عمل شما و ۳- سرعت انتقال کارگزارتون مربوط میشه.اگ سرعت این ۳ مورد عالی باشه ، شما هم جزو اختلاس کننده ها حساب میشین!!!!

     پاسخ
 • سلام من میخوام خرید کنم ولی برام میزنه ثبت سفارش با موفقیت انجام شد ولی من که هنوز خرید نکردم چکار باید انجام بدهم باید ۵۰۰ تومن بریزم ولی حسابم خالی بود تو بورس

  پاسخ
 • من ۱۰ روز پیش سرور مجازی وب داده یکماهه خریدم و با کارگزاری های مختلف سرخطی زدم ولی دیگه ازش استفاده نمیکنم چون دیدم برخلاف سرعت ظاهر نشان داده شده، از اینترنت خانگی هم ضعیفتره و اصلا به درد نمیخوره و حیف که پولمو دور ریختم . میخوام بگم شما گول تبلیغات دروغین را نخورید و اگر خواستید لااقل سروری را بخرید که تست قبل از خرید داشته باشد .

  پاسخ
 • سلام ببخشید مثلا عرضه اولیه اپال یک میلیونه من اگه ۱۸۱۰ هزار تومن بزارم میتونم عرضه اولیه بخرم اما تعداد سهماش کمتر باشه؟یا باید حتما یک میلیون بزرام؟

  پاسخ
 • سلام _ ساعت ۸:۳۳ درخواست با بالاترین نرخ روز فرستادم . ابتدا در صف قرار گرفت ولی بعداز ۱۵ دقیق از صف خارج شد، میشه بفرمائید علت احتمالی چه بوده؟

  با تشکر

  پاسخ
 • ساعت هشت نیم میفرستیم میگه خطا tp و میگه هنوز وقتش نیست.

  پاسخ
 • معصومه بنکداری
  ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶

  سلام روزتون بخیر ببخشید نحوه خرید عرضه اولیه در کارگزاری آگاه به چه صورت هستش لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • ببخشید چه ساعتی میتونیم عرض اولیه هاروبفروشیم?

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  ببخشید میخواستم بپرسم امکان داره عرضه اولیه ای رو روز عرضه ثبت کنیم و چند روز بعد مجددا سهم همان شرکت رو ثبت سفارش کنیم؟

  پاسخ
 • با سلام و تشکر
  باید بگم من اصلا قبول ندارم که باید سر ساعت سفارش بزاری تا بتونی سهم بخری .چرا کامل توضیح نمیدی که شرکتهایی هستند که تعداد خیلی زیادی سهم با قیمت مناسبتر سفارش میگذارن و اولویت با کسانی هست که بالاترین میزان سهم رو با قیمت مناسب می خرن.در ضمن احتمال اینم هست که سفارشی باشه تا فقط یه عده ای سرکار بمونن تا قیمتها بالا بره بعدش خودشون خارج میشن با کلی سود فقط فلک زده ها اعلاف توی صف خرید با مبلغ بالا.مرد باشین چاپ کنین.

  پاسخ
 • ممنون بابت وقتی که گذاشتین . چرا حدود ۱۰ دقیقه اول چند جمله رو مدام تکرار کردی ؟ خسته کننده بود

  پاسخ
  • با سلام اولا عرضه اولیه ها تا یکماه و بعضاً چند ماه روزی ۵درصد وبا توقف های فی‌مابین تا ۵۰و حتی دویست درصد رشد قیمت دارند پس کسی نمیتونه منکر سود آن شود
   دوم اینکه چرا روز اول به هر سهامدار به تعداد مساوی فروخته می شود ولی از روز بعد این عدالت رعایت نمی شود مثلاً روز اول صد سهم تعلق گرفته روزهای بعد هم به هر سهامدار صد سهم تعلق بگیرد
   پس نتیجه می گیریم که عده ای خاص از این عرضه اولیه سود هنگفتی به جیب می‌زنند و بعد از یکی دوماه که سود کردند آن را به من و شما می‌فروشند که البته قوه قضاییه باید دخالت می کرد
   وانگهی سؤال اینجاست شرکتی که هنوز سابقه چندانی در بورس ندارد بایستی سهامش افزایش قیمت داشته باشد

   پاسخ
   • شما احتمالا خوب گوش نگردید . براتون مثال میزنم . فکر کنید صد تا بازیکن دارن کارت بازی میکنن . اول بازی تعداد هزار کارت وجود داره که به هر نفر ۱۰ تا میرسه بصورت مساوی . بعد از شروع بازی دیگه کارتی از بیرون نمیاد .و بازی با کارتهای توی دست اون بازیکنا پیش میره .حالا اگه یکی از بازیکنا مثلا بخواد پنج تا کارتشو بفروشه . بقیه بازیکنا هرکی زودتر ازش درخواست کنه اون پنج تا کارت رو میگیره . پس هیچ تقسیم و … ای وجود نداره .در دور های اول بازی هم چون سود کمه .معمولا کسی کارتشو نمیفروشه . چون جلوتر سود کارتش بیشتر میشه …

    پاسخ
   • من موافقم روش همین باشه ولی بیاین حجم سفارش بجای صد هزار بزارند ده هزار یا ۵ هزار که حداقل سودش به جیب چند نفر برسه شاید یه کم زیان مردم کم بشه

    پاسخ
 • واقعا ممنون عالی بود

  پاسخ
 • چرا بعد از خرید عرضه اولیه وضعیت رو می نویسه در جریان نمی نویسه موفق در حالی که پول کم کرده و سفارش انگار انجام داده نشده؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من امروز میخواستم سهام پیزد رو بفروشم با خطای tp مواجه شدم کارگزاریم مفیده مشکل کجاست؟

  پاسخ
 • فرح ناز قاضیانی
  ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۱۲

  در زبانه “وضعیت سفارش” زیر مجموعۀ “گزارش سفارشات” برای همه سهام اولیه خریداری شده توسط کارگزاری مفید این نوشته آمده است. منظور چیست؟
  “”قسمتی از سفارش انجام و منقضی شد”” چه معنی ای میدهد؟ لطفا توضیح دهید. lممنون میشوم که جواب را به ایمیل اینجانب ارسال فرمایید.

  پاسخ
 • سلام من سهم امین خریدم اما بعد از مدتی نوشت از سفارش انجام و منقضی شد بعد هم پولم برنگشت حالا باید چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام استاد میخوام بسهم بگیلان اضافه کنم یعنی مقداری سهم بخرم اما موفق نمیشم لطفن اگه راحل سریع وآسانی هست راهنمایی فرمایید.تشکر

  پاسخ
 • بهروز نهایی
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۴۲

  ممنون .خیلی زیبا و مفید توضیح داده شد .

  پاسخ
 • سلام وقت تون بخیر
  میخاستم بپرسم من الان عرضه اولیه بگیلان یا غزر رو گرفتم که از هر کدوم ۵۰ و ۳۰ سهم بهم رسیده
  حالا من میتونم بازم از این نماد ها سهم بخرم؟
  یعنی میتونم سهم بگیلان که ۵۰ سهم بهم رسیده رو افزایش بدم و مثلا بکنم ۲۰۰ سهم؟
  اگه میشه لطفا بگین چطوری؟
  چون من سفارش خرید میزنم خطا میزنه

  پاسخ
  • سلام بله میشه ولی همونطوری که توی متن گفتن خیییلی احتمالش کمه. باید اول وقت سفارش بزنید. البته این سهمهایی که گفتید بعداز ظهره. صبح نمیخره. گاهی هم سیستم مشکل داره که خطا میزنه. ساعت معامله‌ی اینها رو توی قسمت پیام ناظر زده. از سایت و کانالهای بورسی هم میتونید پیدا کنید.

   پاسخ
   • سلام علی آقا
    آخه من از پیام ناظر که نگا میکنم مثلا زده نماد غزر ساعت ۱۳:۴۵ تا ۱۳:۵۰ سفارش گیری میشه خب من تو همون بازه زمانی وقتی سفارش با قیمت بالاتر از آخرین قیمت دیروز میزنم خطا میزنه میگه خارج از بازه زمانی
    اگه من این موقع نزنم پس کی سفارش بزنم؟

    پاسخ
    • سلام
     من هر چقدر سهم میخوام بخرم مثلا ساعت ۸:۳۰ یا ۱۲:۳۰ هر کدوم پنج دقیقه دیرتر خرید میشه یعنی من ۸:۳۰ میزنم تا بالاخره ۸:۳۵ گرفته میشه و بعد میبینم ۱۰۰ میلیون جلوتر من هستن
     مشکل از کجاست؟؟؟؟

     پاسخ
    • سلام دوست عزیز بازه زمانی تعیین شده برای سهام مثل همون ۸و۳۰صبحه. یعنی ۱۳و ۴۵دقیقه و یک ثانیه باید ارسال کنید
     تازه همونم بصورت تصادفی در صف قرار میگیرید

     پاسخ
   • سلام ببخشید برای ما که تازه وارد هستیم اگه فقط عرضه اولیه بخریم و روزهای بعد از ارائه باز از همون سهم بخوایم بگیریم حالا به همون روشی که فرمودین اول و وقت و اینا ایا کار درستی هست ؟ چون ظاهرا همه ی عرضه اولیه ها سود دارن

    پاسخ
  • گیرت نمیاد که اضافه کنی .

   پاسخ
 • موقع خرید عرصه اولیه وقتیکه ما خرید میکنیم مبلغ کی از حساب کم میشه همونموقع یا بعدا

  پاسخ
  • وقتی خرید میزنید همون موقع مبلغ مورد نظر بلوکه میشه، و وقتی که کاملا خریده شد، دیگه به صورت سهام درمیاد

   پاسخ
   • واقعا مزخرفه پول بلوکه میشه اونم چند ساعت

    پاسخ
   • صدیقه شیرانی
    ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۴۸

    چرا سهام اولیه شارون و امین از همون ابتدا ارزش سهامشون اومد پایین. من ۷۰۰هزارتومن دارایی داشتم رسید به ۵۰۰ هزار تومن یعنی چی ؟ یعنی ۲۰۰ هزار تومن ضرر کردم ؟
    من سر در نمیارم

    پاسخ
 • با سلام ببخشید دوستان من سهام بگیلان رو زودتر از موعدش و بصورت آفلاین خرید زدم به اندازه پول و سهمی که می تونستم بخرم، الان از زمان عرضه سهامش گذشته ولی نه به لیست دارایی های من اضافه شده و نه جای دیگه ای قرار گرفته از بخش خرید و فروش آفلاین هم که پیگیری می کنم زده فقط در حال جریان کسی میدونه چرا؟ ممنون میشم بهم علتشو بگه اگه کسی میتونه
  الان برای غزر هم همین اتفاق افتاده برام… اگه خرید آفلاین کار نمی کنه و کارگزاری ارسال نمی کنه لطفا بگید که در ساعت و روز عرضه خریدمون رو بزنیم لااقل

  پاسخ
  • سلام. من بگیلان رو خرید آنلاین زدم. ولی الان ۲روزه پولمو بلوکه کرده و توی وضعیت خریدم نوشته : ثبت ددر سیستم معاملاتی… اصلا نمی فهمم چی به چیه؟ من اولین بارم هست ک عرضه اولیه میخرم و نمیدونم چجوریه و آیا این ۲روز بلوکه کردن پول و تخصیص ندادن سهم عادیه یا مشکلی پیش اومده؟

   پاسخ
  • سلام .در پیام های ناظر مثلا میزند فلان سهم در ساعت مثلا ۱۳:۴۵تا۱۳:۵۵دقیقه ثبت سفارش داره یعنی چیه.چرا شما می فرمایید ۸:۳۰صبح روز بعد.این مربوط به عرضه چه سهامیه؟؟؟؟

   پاسخ
 • سلام من عرضه اولیه رو میخرم آیا بعدش باید تاموقعی که عرضه خریداری شده در قسمت سفارشات هست اون تیک بالا که زده ثبت در هسته معاملات رو‌بزنم؟؟

  پاسخ
  • سلام من سهام ولپارس خریدم و سودش الان شده ۳۷ درصد اگه بخوام دوباره سهامشو بخرم اون ۳۷ درصد به این سهام جدیدم هم اضافه میشه یا نه ؟؟

   پاسخ
   • امیرحسین ادیب نیا
    ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۸:۴۶

    سلام
    سهام جدید شما سود و زیانش ربطی به خرید قبلیتون نداره
    هر کدوم جدا محاسبه میشه

    پاسخ
 • سلام. من چند مرتبه درخواست خرید عرضه اولیه میکنم و ثبت سفارش هم میشه ولی روز بعد هیچی بهم تعلق نمیگیره. چکار کنم؟

  پاسخ
 • سلام من ۳۰ ام تیرماه تقاضای خریده وپویا دادم ولی تا ب امروز ک ۶ ام مرداد ماهه چیزی بهم تعلق نگرفته و مینویسه ثبت در هسته معاملات ، من تا کی باید صبر کنم؟

  پاسخ
  • سلام، جناب هر روز قیمتش میره بالاتر. پس قیمتی که چند روز قبل زدید دیگه فایده نداره. باید حذفش کنید و دوباره اول وقت به قیمت روز بزنید

   پاسخ
  • احمد امدادیان
   ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۱۰

   سلام برای خرید بصورت افلاین تاثیری روی سف دارد

   پاسخ
 • سلام من تازه واردم هر روز ساعت ۸:۳۰هرسهمی که دوست داریم میتونیم سفارش بدیم یا سفارشها فرق دارندمثلا هرساعت معین شده باید همون سهم سفارش بدیم

  پاسخ
  • سلام فرق دارن. بعضی سهمها بعد از ظهرن. یعنی خارج از روال طبیعی بازار. باید قسمت پیام ناظر رو نگاه کنید ببینید آیا ساعت خاصی زده؟ و اینکه همون ساعت هم در روزهای بعد ممکنه تغییر کنه دوباره.

   پاسخ
 • سلام چرا من عرضه اولیه به صورت آفلاین خرید کردم اما کارگزاری برام انجام نداده الان چهار مرتبه پشت سر هم این مشکل برام پیش اومده لطفا راهنمایین کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • سلام من بعد اینکه عرضه اولیه تمام شد چند روز بعدش میخوام دوباره خرید کنم تو پیام ناظر نوشته مثلا ۱:۳۰ دقیقه تا ۱:۳۵ دقیقه زمان سفارشگیری. که میزنم و خطا میخوره اما تو آموزش شما میگین ساعت ۸:۳۰ صبح ثبت سفارش بزنیم. اون موقع که نمادش باز نیست تا ساعت ۱ که میخواد نمادش باز بشه آیا برگشت نمیخوره؟؟؟

   پاسخ
   • عرصه اولیه ها رو فقط همون به صورت آفلاین میتونین بگیرین که به تعداد کم سهام تخصیص داده میشه . زیاد خودتون رو درگیر گرفتن عرصه اولیه نکنین چون احتمالش خیلی ناچیزه که گیرتون بیاد.
    شما که تازه واردین با تحلیل سهمهای بنیادی سود ده دیگه هم هست و از کم شرو کنین

    پاسخ
   • سلام من وسپهر ۴۰۰ سفارش زدم الان ۳ روزه پولم بلوکه شده چیکار کنم خواهش میکنم راهنماییم کنین

    پاسخ
 • سلام من تازه وارد بورس شدم ،چرا هر هفته که میخوام عرضه اولیه بخرم ممنوع متوقف نوشته،هم این هفته هم هفته قبل
  از ساعت ۷:۳۰تا الان آنلاینم

  پاسخ
  • عزیز من خودم جوابتو میدم تو بگو چقد بورستو شارژ کردی باید ۵۱۰ هزار تومان شارژ کنی اگه کمتر از این باشه نمیشه چیزی خرید کرد

   پاسخ
   • سلام. میشه منم راهنمایی کنی لطفا؟
    سلام. من بگیلان رو خرید آنلاین زدم. ولی الان ۲روزه پولمو بلوکه کرده و توی وضعیت خریدم نوشته : ثبت ددر سیستم معاملاتی… اصلا نمی فهمم چی به چیه؟ من اولین بارم هست ک عرضه اولیه میخرم و نمیدونم چجوریه و آیا این ۲روز بلوکه کردن پول و تخصیص ندادن سهم عادیه یا مشکلی پیش اومده؟ یک و نیم میلیون هم شارژ داره حسابم هنوز. الان ممکنه پول منو بخوره و سهم رو بهم نده؟ گیج کننده است…

    پاسخ
    • توی قسمت ثبت سفارش باید گزینه مدت زمان ثبت سفارش رو بدلخواه تغییر بدید بصورت روزانه یا هفتگی یا تا لغو

     پاسخ
   • عرضه اولیه ۵۰۰ نمیخواد با کمتر هم درست میشه

    پاسخ
   • همگی در اشتباه هستید باید در نرم افزار ایزی تریدر بخش خرید خودکار سهام عرضه اولیه رو فعال کنید و پول به اندازه کافی تو حسابتون باشه تا خود کارگزاری به صورت خودکار براتون خرید عرضه اولیه کنه

    پاسخ
 • سلام و خسته نباشی من عرضه اولیه ثبت کردم امروز ن پول اومده ن سود تازه واردم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام
  من عرضه اولیه ولپارس رو میخرم ولی میزنه در حال ارسال و اخر سر هم میزنه خطا در سفارش و ثبت نمیشه
  دیروز هم دقیقا همینجوری شد
  مشکل چیه

  پاسخ
  • سلام شما خرید خودکار رو فعال کنید و حسابتون شارژ کنید خود به خود زمان عرضه اولیه سیستم براتون خرید میزنه

   پاسخ
   • با سلام
    اگر امکان داره روش فعال سازی خودکار خرید را بهم بگید

    پاسخ
    • سلام، در قسمت پایین سمت راست صفحه تون روی علامت آدمک کلیک کنید، جدولی باز می شود ، روی توافق نامه ها کلیک کنید، توافق نامه ارسال سفارش عرضه اولیه را سبز کنید ، دیگه خودش بصورت خودکار عرصه اولیه رو براتون میخره

     پاسخ
     • سلام. من کارگزاری مبین سرمایه ام، و از مرورکر وارد معاملات میشم. ولی این آدمکی ک شما میگید نیستش. منظورتون توی سایت خاصی هستش؟ یا اپلیکیشن داره؟ منم تازه واردم. ببخشید

 • سلام.
  آیا میشه در بورس ایران همچون فارکس سهم نداشته را فروخت. یعنی بجای BAY , بشه SELL گرفت.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۰۶

   سلام
   اخیرا امکان فروش تعهدی یا همان اخذ موقعیت فروش (Sell) راه‌اندازی شده
   اما هنوز به صورت گسترده استفاده نمیشه

   پاسخ
   • سپاس بیکران دوست عزیز،
    آیا با این روش موافق هستید یا خیر در بورس داخلی

    پاسخ
   • کاش یه کانال میزدین در پیامرسانهای خارجی و ایرانی به افراد تازه وارد آموزش خاص و اطلاعات کافی و توضیحات مناسب ارائه می کردین به صورت رایگان خدا خیرتون می داد واقعا🙏🙏

    پاسخ
  • سلام، در قسمت پایین سمت راست صفحه تون روی علامت آدمک کلیک کنید، جدولی باز می شود ، روی توافق نامه ها کلیک کنید، توافق نامه ارسال سفارش عرضه اولیه را سبز کنید ، دیگه خودش بصورت خودکار عرصه اولیه رو براتون میخره

   پاسخ
 • سلام
  می خواستم بدونم با این رباط همزمان میشه دو یا چند سفارش همزمان ارسال کرد؟

  پاسخ
 • سلام

  اگر موجودی حساب برای تعداد درخواست عرضه اولیه کم باشد ، آیا به میزان موجودی حساب ، سهم تعلق می گیرد یا کلاً سفارش لغو می شود ؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۹:۱۸

   سلام
   به اندازه پولتون بهتون تخصیص داده میشه
   فقط باید سفارشتون رو بر اساس مبلغی که دارید باید وارد کنید

   پاسخ
   • سلام عرضه اولیه را خریدم ک مجاز ب خرید ۲۰۰ سهم بودم ولی بعلت کسری مبلغ ۱۰۰ سهم بیشتر درخواست خرید نزدم ولی امروز دیدم ۴۸ تاش اومده ولی مابقی مبلغ سهمی ک نخریده برام مرا ب حسابم برگشت نداده ایا امروز مابقی درخواست خریدم را میزنه؟ و چکنم

    پاسخ
  • شما اینستگرام هم دارین!؟یا کانال تلگرام؟

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۸

    سلام
    فعالیت اصلی ما روی همین سایت هست
    اما در اینستاگرام هم تا حدودی فعال هستیم

    پاسخ
   • سلام
    وقت بخیر
    قیمت سرخطی زدن روی سهامی، قیمت پایانی روز قبله، یا قیمت معامله شده ی روز قبل؟

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴

     سلام
     مبنا قیمت پایانی روز قبل هست
     بر اساس دامنه قیمت سهم و قیمت پایانی روز گذشته باید سرخطی بزنید.
     مثلا اگر سهمی دامنه ۵ درصدی داره شما باید سرخطی روز جدید رو ۵ درصد بالاتر از قیمت پایانی روز قبل بزنید.

     پاسخ
    • سلام من سفارش عرض اولیه اپال دادم اما پول از حساب کم نشد میخاستم ببینم احتمالش هست به پرتفوی من اضافه بشه

     پاسخ
 • سلام من ساعت ٧/٣۶دقیقه درخواست عرضه سیتا زدم تا ساعت ۴توی سفارشات بود اما الان میبینم منقضی شده،علتش چیه؟

  پاسخ
 • سلام اگه سفارش خرید رو ۲روزه ثبت کنیم توی صف فردا جلو تر از کسایی هستیم که فردا سفارش ثبت میکنن؟

  پاسخ
 • سلام
  شب بخیر
  اگر موجودی حساب برای تعداد درخواست عرضه اولیه کم باشد ، آیا به میزان موجودی حساب ، سهم تعلق می گیرد یا کلاً سفارش لغو می شود ؟

  پاسخ
  • کاظم یوسفی
   ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۵:۴۶

   سلام
   برای خودم و خانواده عرضه اولیه گرفتم به تعداد برابر فرضارسیتا ۳۰۰ سهم چرا امروز سود من کمتر از بقیه شد؟ برای پیزد و وپویا هم همین طور بود
   ممنونم

   پاسخ
 • علی اکبردهقان
  ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۲۰

  جناب آقای کارشناس بحثتون خوبه اماسرساعت ۸/۳۰اردرمیزاریم امادودقیقه بعد پیام میاد که واردهسته معاملات شدباتوجه به اینکه شمامیگیدصدم ثانیه چه توجیهی برای گفته من دارید

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من تو کارگزاری مفید خرید اتوماتیک عرض اولیه رو زدم پویا رو برام خرید امروز هر کار کردم پول واریز نشد ولی مانده حساب داشتم ولی سیتا برام نخریده دلیلش چیه؟

  پاسخ
 • سلام من عرضه اولیه سیتا رو خریدم ولی امروز مشخص نشد برام چقد سهم بهم تعلق گرفته همچنان نوشته در جریانه میخواستم بدونم مشکل از چیه ؟ چون قبلا هم یبار عرضه اولیه خریده بودم و پولم برگشت حسابم و سهمی بهم تعلق نگرفت

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۴

   دلایل مختلفی میتونه داشته باشه
   اگر تا شنبه صبح در داراییتون ثبت نشد موضوع رو از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

   پاسخ
  • یه سوال دیکه هم داشتم اینکه اگر بعد از ده روز عرضه اولیه رو راس ۸/۳۰ خرید زدیم باید به اندازه ای که روزانه درصد سود میزنه مبلغ خرید و ثبت کنیم؟

   پاسخ
   • سلام من ۳۰۰ سهم از عرضه ولپارس درخواست دادم اونم روز قبلش و برای بقیه خانواده روز عرضه. اما در هردو مورد الان میبینم ۷۴ سهم در نظر گرفته شده و پول ۳۰۰ سهم رو گرفته اند .علت چیست ؟ ممنون

    پاسخ
 • من برای سیتا ساعت هشت و چهار دقیقه اقدام کردم ولی‌تا الان هنوز برای من سهمی خرید نشده علتش چی هست؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۳

   اگر تا شنبه صبح در داراییتون ثبت نشد موضوع رو از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

   پاسخ
  • سلام دوستان
   اینقد واسه عرضه اولیه حرص نزنین،سهم های بهتر از عرضه اولیه زیاده،عرضه اولیه درصورتی خوبه که روزای بعدش بازم بتونید بخرید،وگرنه با ۳۰۰‌تا سهمه ۳۰۰ تومنی چقد میخاید سود کنید؟من که کلا عرضه اولیه نمیخرم.

   پاسخ
 • و یه سوال دیگه اینکه الان سیتا تو پورتفو لحظه ایی من هست و منفی خورده چه جوری هنوز عرضه اولیس و خرید و فروشش شروع نشده منفی خورده

  پاسخ
 • سلام من امروز عرضه اولیه سیتا رو گرفتم البته کارگزاری برام گرفت سقف ۸۰۰ سهم رو زده بود الان ۳۰۰ سهم تعلق گرفته ولی باقی پول به حسابم برنگشته الان مشکلی هست یا باید صبر کنم تا پول برگرده؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۰

   سلام
   به دلیل مشارکت بالا به هر نفر فقط ۳۰۰ سهم تعلق گرفته است

   پاسخ
   • سلام امروز من عرضه اولیه تعداد سهم کمتر (اشتباهی )سفارش خرید دادم ولی در ادامه به خاطر اختلال نتونستم ویرایش انجام بدم دوباره مابقی سهم را شفارش خرید زدم کلا در دومرحله سفارش خرید دادم اولی قبول شده ولی دومی اعمال نشده آیا کل سهم برام تعلق میگیره یا نه؟

    پاسخ
 • سلام من امروز نتونستم عرض اولیه سیتا بخرم میشه شنبه بخرم یا نه

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۲۹

   سلام
   خیر فرصت شرکت در عرضه اولیه امروز بود

   پاسخ
   • محراب کولیوند
    ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۴۰

    سلام و عرض ادب
    برای من زده خرید منقضی در صورتی که هم در سبدم پول بوده و هم از طریق مفید بلوکه شده حالا ساعت ۱۲ شب مفید پول رو برگردونده تو سبد میگه خرید منقضی شده این یعنی چی؟!!!!

    پاسخ
 • اگه خرید همسرم توی عرضه اولیه سیتا تایید بشه فردا یا روزای دیگه میتونیم خریدم نو زیاد کنیم
  اگه بله راهشم بگین لطفا

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید،ببخشید شما گفتید که ساعت ٨/٣٠ سفارش بزینم اما در روز های بعد از عرضع در سایت نوشته شده حراج پیوسته به فرض از ساعت ١٢:٣٠ تا ١۴ این به چه معناست؟؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۲۹

   سلام
   در مواقعی ممکن هست که ساعت معاملات عرضه اولیه رو برای جلوگیری از اختلال در هسته تغییر بدن
   که این موضوع از طریق پیام ناظر اطلاع‌رسانی میشه

   پاسخ
 • سلام من سهام سیتارو صبح ساعت ۷.۳۵ دقیقه برایخرید گذاشتم ک بعد از ساعت ۱۲.۳۰ به من پیغام خطا داده و رد درخواست داده الان چیکار کنم؟؟😥😥

  پاسخ
 • احمد فرهمند
  ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۳

  بنده سهام عرضه اولیه سیتا را سفارش گذاشتم اما پول کم نکرد از حساب کارگزاری من لطفا میتونید بگید چرا کم نکرده؟؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۵

   سلام امروز هسته معاملات از سمت بورس کمی مشکل داشته.
   بهتره شما درخواست خرید عرضه اولیه رو به ساعات پایانی موکول نکنید و زودتر اقدام کنید.
   برخی از کارگزاری ها که از روزهای قبل سفارشات شمارو میپذیرن

   پاسخ
   • من سفارش عرضه اولیه سیتا گذاشتم کارگزاری فقط ۳۰۰ تا خرید بقیه ۵۰۰ تا سهم در روز ای آینده خرید خواهد کرد

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۶

     سلام
     به دلیل مشارکت بالا به هر نفر ۳۰۰ سهم تعلق گرفته و باقی مبلغ به حساب شما برمیگرده

     پاسخ
    • سلام اولا ممنون مطالب خوبی بود
     ثانیا من در ثانیه های اول یعنی ۱۲و ۳۵ دقیقه و ۵ ثانیه در خواست خرید سیتا رو گذاشتم ولی هزاران نفر جلوتر از من بودن چطور ممکنه؟

     پاسخ
   • سلام من سیتا سهم خریدم و ثبت شد حتی در آفلاین هم آمد ولی دو ساعت بد نگاه کردم کلا نیست پاک شده چرا

    پاسخ
  • سلام من امروزسیتاسفارش زدم بعدتوی افلاینم زده بودم پول واریزبوده توی سفارشی ک خودم صب زدم ساعت۸:۱۰دقیقه زده رکوردموردنظرثبت گردید اما پول کم نکرده ازحسابم میشه راهنماییم کنین

   پاسخ
 • احمد فرهمند
  ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۰

  واقعا بسیار عالی و رسا و بیان تازه توضیح دادید.موفق و موئید باشید.

  پاسخ
  • سلام من موجودیم ۸۰۰ بود عرضه اولیه هم برام ثبت شده بود ۱۱ و ۲۰ دقیقه وجه نقد اضافه کردم و ویرایش زدم اما بعد از ۱۲ و نیم حذف شد باید چکار کرد؟

   پاسخ
 • سلام برای عرضه اولیه سیتا من در ساعت ۱۲.۱۱ درخواست و ثبت سفارش زدم توسط بورس هم تایید شد منهتا پولش به حساب صندوق برگشته و در سفارشات روز رو که نگاه کردم درخواستم رد شده پیام حذف توسط بورس اینه در ساعت ۱۲.۳۱ توسط بورس تایید و رد گردیده ساعت پایان معاملات ۱۲.۳۰ بوده درصورتی که من ۱۲.۱۱ درخواست سفارش دادم چرا این اختلال در بورس باید باعث بشه دیر دستشون برسه و درخواست من تایید نشه؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۵

   سلام امروز هسته معاملات از سمت بورس کمی مشکل داشته.
   بهتره شما درخواست خرید عرضه اولیه رو به ساعات پایانی موکول نکنید و زودتر اقدام کنید.
   برخی از کارگزاری ها که از روزهای قبل سفارشات شمارو میپذیرن

   پاسخ
   • با سلام من عرضه اولیه سیتا رو گرفتم تویه سفارشات هست پولم کم کرده نوشته تایید توسط بورس کی میاد دارایم؟

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۲۷

     سلام
     حداکثر تا شنبه صبح اگر به داراییتون اضافه نشد موضوع رو از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

     پاسخ
   • سلام
    کارگزاری سامان بصورت خودکار برام سفارش گذاشته اما در نهایت خریداری نشده و پیام منقضی شده درج شده است. زیر ردیف مقصد هم نوشته شده وب سایت. احتمالاً مفهومش مشکل از سیستم آنهاست. بنظرتون سهام مجددا از طریق کارگزاری خریداری میشه یا خودم سفارش بزارم.

    پاسخ
   • سلام سهام هایی که ساعت ۱۲ تا ۱ خرید و فروش میشن رو میشه ساعت ۸ و نیم صبح ثبت سفارش زد؟

    پاسخ
 • سلام. من صبح سیتا رو سفارش دادم ثبت نشده بود. پول از حسابم کم شده بود. دوباره سفارش دادم باز پول کم شد. حالا اولیش ثبت شده دومی نوشته در حال ارسال . اینطوری مشکلی بوجود میاد؟ممکنه عرضه اولیه رو برام نخره

  پاسخ
 • عالی بود توضیحات خیلی کامل و بهزبان ساده … فقط یسوال من امروز سفارش زدم برای عرضه اولیه سیتا چه موقع باید پرداخت انجام بدم برام زده ثبت سفارش

  پاسخ
 • سلام
  من خرید زدم تیک اولم خورده تیک دومم نمیخوره
  میشه توضیح بدید! چقدر زمان میبره که تیک دوم هم بخوره
  ایا مشکلی هست
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام ،
   سوالی داشتم ،اگر بخواهیم عرضه اولیه مثلا صبا یا پیزد را بخریم مثل بقیه سهام ها ، تایم خاصی داره برای خرید یا نه مثل بقیه سهام ها میشه خرید ؟از ۸/۳۰ تا ظهر

   پاسخ
 • سلام
  چه زمانی امکان خرید سهام هایی که بصورت عرضه ا‌ولیه ارائه میشه ؟!یک روز بعد از عرضه اولیه؟!

  پاسخ
 • اگه کمتر از حجم عرضه اولیه بخریم چی میشه مثلا سیتا سقفش ۸۰۰ تا هست ما تعداد ۷۰۰ تا بخریم

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۴

   مشکلی نیست و میتونید کمتر از سقف سفارش بذارید

   پاسخ
   • میتونم ویرایش کنم ؟ من ۴۰۰ تا سهم سیتا خریدم میتونم ۴۵۰ تاش کنم؟

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۳

     دیگه الان دیر شده

     پاسخ
    • سلام من دیروز از کارگزاری آگاه عرضه اولیه سیتا بصور آفلاین ۴۰۰ تا خرید زدم ولی امروز نگاه می کنم نوشته در جریان آیا حذف خواهد شد

     پاسخ
     • حسین زاددولتی ماسوله
      ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۱۹

      من خرید می کنم بعد دو روز حرف می شود مشکل کجاست دوتا عرض اولیه مثل زملارد وثهبساز هر دو بعد از دوروزپریدن حسین زاددولتی ماسوله هستم از تهران

   • سلام من خرید سیتارو ۷۵۰تا زدم اول کم کرد بعد دوباره برگشت دوسه بار تکرار شد منم باز خرید زدم الان پولم کسر نشده
    توی تاریخچه سفارشات دارم دوتا این خرید قبلا ثبت شده سه تاشم زمان قبول درخواست تمام شده هس
    اگه ثبت شده چرا پولم هنوز کم نشده اگه قبول شده این پیام بعد از درخواست مجددم چیه لطفا جواب بدین

    پاسخ
    • اگه خرید همسرم توی عرضه اولیه سیتا تایید بشه فردا یا روزای دیگه میتونیم خریدم نو زیاد کنیم
     اگه بله راهشم بگین لطفا

     پاسخ
     • ابوالفضل عرفانیان
      ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۰

      سلام
      در این ویدیو در مورد همین موضوع صحبت کردیم

 • سلام ویدئوتون بسیار مفید بود
  ولی می شد خیلی خلاصه تر در دو دقیقه همه ی اینها رو توضیح داد
  ممنون

  پاسخ
 • سلام وقتی عرضه اولیه، خرید اتوماتیک فعال هست لازمه که خودمم سفارش بزارم

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من عرضه اولیه سیتا به صورت آفلاین خرید کردم حالا قصد اصلاح آنرا دارم درخواست انصراف زدم بعداز ۲۴ساعت نه هنوز پول برگشته به حسابم نه میتونم دوباره عرضه اولیه بخرم چیکارکنم؟

  پاسخ
  • جناب ادیب نیا مگه فروشنده ای بعد از فردای عرضه اولیه هست که این همه صف برای خرید اون تشکیل میشه؟ چون اکثرا خریدن که بعد از مدتی روش سود کنند پس چرا از فردای عرضه صف خرید تشکیل میشه.

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵

    ممکنه تعداد کمی از افراد بین چند میلیون نفر بخوان سهامشون رو به هر دلیلی بفروشن
    یا این که سهامدار عمده بخواد مقدار بیشتری از سهم رو عرضه کنه

    پاسخ
    • سلام تکلیف پول بلوکه شده در عرض اولیه سیتا کی مشخص میشه من ۸۰۰ سهم سفارش دادم ۳۰۰ تا تخصیص خورده .بقیه پولم بلوکه شده کی بهم میرسه این پول بلوکه شده

     پاسخ
     • ابوالفضل عرفانیان
      ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۶

      سلام
      به دلیل مشارکت بالا به هر نفر ۳۰۰ سهم تعلق گرفته و باقی مبلغ به حساب شما برمیگرده

 • salam emroz arza avalie kharidam vali dar ghesmat vaziat minevise khata be nazar shoma dalilesh che??

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۴۸

   سلام
   تا شنبه صبح صبر کنید
   اگر روی پورتفوتون قرار نگرفته بود با کارگزارتون تماس بگیرید

   پاسخ
 • امکان داره کارگزاری عمدا در ارسال سفارش سهام اولیه در روز های بعدی خطای زمان مبالغ و… برای حذف سفارش در ثانیه اول ۸/۳۰ بدهند یا بورس کنترل میکنم؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۴۵

   قطعا همه موارد توسط سازمان کنترل میشه
   اما ممکنه در بعضی موارد تخلفاتی هم صورت بگیره

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر
    من امروز عرضه اولیه سیتا به تعداد ۸۰۰ زدم به همراه موجودی بیشتر ولی ۳۰۰ تاش تو پرتفوی رفته و درقسمت وضعیت نوشته قسمتی از سفارش انجام شده!!! علت چیه!؟ باقی مبلغ هم بلوکه مونده!!

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۵

     سلام
     به دلیل مشارکت بالا به هر نفر ۳۰۰ سهم تعلق گرفته و باقی مبلغ به حساب شما برمیگرده

     پاسخ
   • سلام وقت خوش من امروز ۳۰۰ هزار تومان سهم سیتا خریدم کارگزاری ازم پول کم کرد ولی الان قشمت سفارشات فعال اول نوشته بود ارسال شد در انتظار تایید بورس الان نوشته شما سفارش فعالی ندارید و در قسمت پرتفوی هم که اصلا سهامی ندارم .این یعنی چی؟

    پاسخ
 • سلام دوست عزیز
  چرا وقتی راس ساعت ۸:۳۰ سفارش خرید را ارسال میکنیم چند ثانیه بعد (گاها تا ۱۵ ثانیه )طول میکشد تا در سیستم کارگزاری آگاه ثبت شود و سپس حدود بیش از یک دقیقه بعد توسط هسته مرکزی بورس تایید می شود. اینجوری همیشه ما تو صف خرید سهامی که سودآور هستند جا میمانیم و وقتی در کسری از ثانیه هزاران نفر وارد صف خرید میشوند عملا شانسی برای ما وجود ندارد . لطفا راهنمایی بفرمایید چکار باید کرد.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۳ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۵

   سلام
   این موضوع بخاطر دلایلی مثل حجم بالای سفارشات، اختلال در سیستم آنلاین کارگزاری‌ها و یا اختلال در هسته مرکزی معاملات میتونه باشه
   اگر از خدمات کارگزارتون راضی نیستید میتونید از خدمات کارگزار دیگه‌ای استفاده کنید

   پاسخ
 • سلام.ساعت کارگزاری آگاه نسبت به ساعت سایت فناوری بورس حدودا ۳ ثانیه عقب تره.این میتونه تو ثبت سفارش های سر خطی تاثیر بزاره؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید.چیکارکنیم توصف خریدنمونیم؟من دیروزازآریاخریدزدم ولی منقضی شد،درست زمان شروع ثبت زدم.من میخوام فردای عرضه اولیه باز هم سهم بخرم،توروخدااگه راهکاری دارید بگید.ممنون

  پاسخ
 • سلام پس از عرضه اولیه مقدار سهم من مشخص شده وکنار نما آن علامت حذف هست من بایستی برای برگشت الباقی پول بلوکه شده گزینه حذف رو بزنم

  پاسخ
 • بله شما صحیح میفرمایید ک خرید عرضه اولیه زیر ۵۰۰۰۰۰ مشکلی نداره برای فروش هم مشکلی نیس ولی ی سوال برای این فروش زیر ۵۰۰۰۰۰ هم اون طرف باید خریدار باشه. خب این خرید ک زیر ۵۰۰۰۰۰ برای خریدار ممکن نیس از این طرفم ما سهم زیر ۵۰۰۰۰۰ داریم الان مشکل چطوری حل میشه؟؟!!؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۴ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۰۰

   سلام
   توصیه میکنم برای آشنایی با مبانی بورس علی‌الخصوص ساز و کار معاملات وقت بذارید و آموزش ببینید

   پاسخ
   • سلام برای عرضه اولیه سیتا حداکثر ۸۰۰ سهم قابل خریده اگه پول کافی نداشته باشیم میشه سهم کمتری خرید یا حتما باید ۸۰۰ باشه؟ اخه یه جایی خوندم ب مقدار مساوی سهم میشه خرید

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۹:۵۴

     سلام
     شما هر چقدر که پول دارید بخرید هیچ مشکلی نداره

     پاسخ
     • حتی اگه توافق نامه سفارش عرضه اولیه کارگزاری مفید فعال کرده باشیم بازم ب مقدار پولی که تو حسابه خرید میشه؟ یا در این صورت باید روز عرضه اقدام ب خرید کنیم؟

     • سلام من ساعت ٧/٣۶دقیقه درخواست عرضه سیتا زدم تا ساعت ۴توی سفارشات بود اما الان میبینم منقضی شده

     • سلام من صبح خرید زدم همین سیتا رو ۷.۴۵ولی الان پیام امده منقضی شده میشه راهنمای کنید
      ۸۰۰سهام ۱۴۹۰۰تومد زدم

 • وحید رفیع زاده
  ۳ خرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۰۷

  سلام وقت بخیر
  من میخوام اوراق مسکن برای وام بخرم ولی نمیتونم و هر موقع میخرم چون صف طولانی هستش به حسابم برگشت داده میشود .

  حالا تو این شرایط من باید چیکار کنم .

  پاسخ
 • سلام من میخواستم بدونم حالا که هر خرید حداقل باید ۵۰۰هزار تومان باشه… عرضه اولیه ای مثل پیزد که باید ۱۲۰واحد بخریم تا به این مبلغ برسه چه طور فروشنده پیدا بشه وقتی همه حدود ۱۴ واحد دارن؟میشه زیر ۵۰۰تومن خرید کرد؟؟؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۵۷

   سلام
   فروشنده عرضه اولیه سهامدار عمده شرکت هست
   ضمنا قانون حداقل ارزش خرید ۵۰۰ هزار تومن شامل سفارشات روز اول عرضه‌های اولیه نمیشه

   پاسخ
 • سلام من چند روز پیش عرضه اولیه دارا یکم خریدم ولی ب دلایلی کم خریدم میتونم دوباره بخرم یا ن؟ ممنون میشم سریع جواب بدید مچکرم

  پاسخ
 • سلام
  ممنون از وقتی که میزارین.
  کارگزاری من اتومات وقتی قدرت خریدم شارژ باشه واسم خرید میزنه.
  حالا روزی که دو عرضه اولیه با هم میاد و ما به اندازه هرکدوم نصفش میخوایم بخره چه اتفاقی میفته؟یعنی پولمون اندازه اییه که میتونیم از هرکدوم نصف بخریم
  هرکدوم اول اومد حسابو خالی میکنه واسش یا خودش نصف پولو ورمیداره؟ تشکر

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۱۱

   سلام
   اینو باید از کارگزارتون بپرسید
   ولی در کل اینکه خودتون بتونید سفارش بذارید به نظر من بهتره

   پاسخ
   • تشکر. همین کارو میکنم

    پاسخ
   • سلام خسته نباشید ببخشید کارگزاری ما اصلا گزینه درخواست عرضه اولیه یا در کل هیچ گزینه ای به اسم عرضه اولیه نداریم اصلا نیست که بزنیم. و تا الان اتومات خرید میکردم.
    باید مثل خرید های دیگه از قسمت ارسال سفارش عرضه بخریم؟ممکنه؟؟
    و یه سوال دیگه اگر حالت اتومات باشه و حسابمون کمتر از اون مقدار پول داشته باشه چه اتفاقی میوفته؟

    پاسخ
   • سلام ارز اولیه سیتا خریدم دو روز پیش ۸۰۰واحد الان ۳۰۰واحد بهم داده پول ۸۰۰واحد را نگه داشته این ۳۰۰تا را از حسابم کم کرده یعنی یک میلیون دویست شصت هزار تومان را نگه داشته راهنمایی‌ میکنید باید چکا ر کنم ممنون

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۵

     سلام
     به دلیل مشارکت بالا به هر نفر ۳۰۰ سهم تعلق گرفته و باقی مبلغ به حساب شما برمیگرده

     پاسخ
     • سلام من امروز خرید زدم چرا نشده الان منقضی شده ۸۰۰تا ۱۴۹۰۰ و اینکه چطوری حسام دو روز قبل خرید کرده

     • ابوالفضل عرفانیان
      ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۹

      سلام
      باید سفارش خودتون رو در حداکثر قیمت یعنی ۱۵۷۵۰ ریال وارد می‌کردید

 • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم چطور میشه درصف خرید خودرو سفارش گذاشت و جز نفرات اول بود من چند روزه راس ثانیه ی اول سفارش می‌زارم ولی بازم ۲۰هزار تا سفارش جلومه سرعت اینترنتمم خیلی خوبه از سرور مجازی و برنامه های سرخط گیری هم استفاده میکنم ولی بازم نمیشه لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
 • سلام من عرضه اولیه خریدم پولم کسر شد ولی فرداش برگشت خورد به حسابم ینی متعلق نگرفته به من…ب موقه هم انجام دادم

  پاسخ
 • سلام،من دیروز عرضه اولیه دارا یکم رو خریداری کردم، امروز که وارد سایت شدم دیدم پولش به حسابم برگشت خورده و اصلا سهمی از دارا یکم در سبدبانم وجود نداره،علتش چیه؟ با اینکه حجم زیادی از این سهم قرار بود عرضه بشه

  پاسخ
 • سلام من عرضه اولیه خریدم بعد نوشته بود سفارش شما ثبت شد بعد از پولم کم کرد ولی الان پولم برگشت

  پاسخ
 • سلام
  من از کارگزاری مفید اقدام به خرید عرضه اولیه پیزد کردم و در واقع شب قبلش حسابم رو شارژ کردم
  ولی متاسفانه جلوی سهام نوشته خطا و مبلغ هم بلوکه شده، الان تکلیف چیه؟
  با سپاس

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۷

   سلام
   اگر تا شنبه صبح اوکی نشد ز طریق کارگزارتون پیگیری کنید

   پاسخ
  • سلام..چند روز پیش سفارش خرید نماد ..پیزد..دادم با زمان…معتبر تا لغو…خرید انجام نشد..مبلغ بلوکه شده…حالا میخوام سفارش را لغو کنم…سفارش در دسترس نیست. در بخش سفارشات دیده نمیشه تا حذفش کنم…خرید هم انجام نشده بلاتکلیفه.

   پاسخ
 • سلام من عرضه اولیه پیزددر تاریخ ۲.۳۱ را سفارش داده بودم پول رو ازم کسر کرده اما عرضه برام خریده نشده علت چیست؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۸:۱۳

   سلام
   عجله نکنید ایشالا تا فردا اوکی میشه و میاد تو سبدتون

   پاسخ
   • سلام اگر گزینه اتوماتیک خرید عرضه اولیه را تیک بزنیم حسابمون هم شارژ باشه حتما خرید انجام میشه چطور میضه چک کرد که خریده یا ن اینو میگم چون اگه یه وصت نخرید خودمون سفارش بزنیم درکل خیالمون راحت باشه بابتش یا ن ،یه سوال دیگه داشتم این سهم دارایکم چطوری بیاریم تو پرتفوی ممنون

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۲۲

     سلام
     کارگزاری ها با هم متفاوت هستند. در حالتی که شما گفتید (مفید این کار رو انجام میده) ممکنه خرید انجام نشه و شما متوجه نمیشید. اما یک کارگزاری مثل آگاه شما چند روز قبل از عرضه اولیه و در هر ساعت از شبانه روز میتونید سفارشتون رو ارسال کنید.
     دارایکم هم ایشالا چند وقت دیگه میاد داخل سبدها

     پاسخ
     • سلام وقت بخیر، امروز در مورد خرید سیتا من دو تا درخواست خرید انجام دادم آیا هردو برام تایید میشه یا فقط یکی
      ممنون میشم جواب بدین

     • ابوالفضل عرفانیان
      ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۱۰

      سلام
      خیر فقط یک درخواست تایید میشه

  • زهره فریدونی
   ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۶:۵۱

   سلام ببخشید من عرضه اولیه سیتا خریدم از حسابم کسر شده ولی الان برام ثپت سفارش نشده الان پول به حسابم برگشت نخورده مشکل چی هست وعملیات هم ناموفق میزنه پس چرا از حسابم برداشت شده ؟

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من اولین باره که توی بورس برای عرضه اولیه سفارش میزنم ،جلوی درخواستی که زدم میزنه حالت درجریان و حالت ثبت نوشته نشده،ایا سفارش من ثبت شده؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶

   سلام
   باید منتظر بمونید تا سفارش شما ثبت بشه

   پاسخ
  • سلام
   من در کارگزاری مفید درخواست ۸۰۰ تا سهم سیتا زده بودم ولی فقط ۳۰۰ سهم خریده شده موجودی حسابم هم کافی بوده اما دفعه قبل هم سهم وپویا را کمتر از سفارشم خرید انجام داده شده علتش چیه

   پاسخ
 • با سلام , آقای عرفانیان عزیز در پاسخ تمام سوالات مربوط به خریدن سهام بعد از روز اول عرضه اولیه میفرمایید اگر راس ساعت ۸/۳۰ دقیقه درخواست بدهید همه هم مثل شما در راس ۸/۳۰ درخواست میزنن من چند روز هست که میخواهم خساپا یا ایران خودرو بخرم اعلام کردن خودرو راس ساعت ۱۴/۲۰ درخواست بگذارید من راس ساعت ۱۴/۲۰ کلیک کردم برایم ساعت ثبت شده ۱۴/۴۰/۲ یعنی برای دو ثانیه ردیف ۲۶۰۰۰ و از نظر سهام یک میلیارد و سیصد و خورده شدم من اسم این رو برخلاف نظر بعضیها رانت نمیگذارم ولی این شیوه ایست کاملا ناعادلانه , من نمیدونم اون پشتها که ما نمی بینیم چه خبره ؟ لذا بخاطر این گپ زیادی که اتفاق میوفته همه دوست دارند از این تفاوت نرخ اولیه که حدودا دو تا سه هفته طول میکشه تا از تب و تاب بیفته استفاده کنند و چقدر خوب بود که این عرضه اولیه را چند روز ادامه میدادند و حداقل تا یک هفته هر روز هر کس عرضه اولیه میخواست مثل روز اول عرضه ادامه پیدا میکرد که اینجوری حق خوری نشده پس این خرید عرضه اولیه نقد نقد نقد هست هلو هلو هلو بپر برو توی گلو هست بدون هیچ استرس از پایین آمدن نرخ سهم.

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز من یه بار سفارشم روی ساعت ۸:۳۰:۰۰ ثانیه ثبت شد ولی دیدم چندین هزار نفر عقبم و بهم نداد جالبتر اینکه که عرضه اولیه هم نبود یه سهم ساده بود منم فکر میکنم دست هایی پشت پرده هست مثل ثبت نام خودرو که هیچ کسی نمیتونه ثبت تام کنه غیر از خودشون

   پاسخ
 • سلام لطفا شرایط سبد گردانی رو برام ارسال کنید.

  پاسخ
 • مهدی ذوالفقاری
  ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۲۳

  سلام. یه سوال داشتم. اگه ما یه خرید سهام رو ساعت ۸:۳۰ درخواست بزنیم، اما به دلیل صف زیاد تا ساعت ۹:۳۰ بهمون نرسه، از طرفی قیمت هم بالا رفته باشه، لازمه سفارش رو کنسل کنیم و با قیمت جدید دوباره سفارش بزنیم؟؟

  پاسخ
 • سلام لطفا شرائط سبد گردانی بفرستین

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۱۲

   سلام
   چقدر سرمایه‌گذاری مد نظرتون هست؟!

   پاسخ
   • سلام . من سفارش ۵۰ تا سهم دادم پول ۵۰ تا ازم کم شد اما ۱۳ تا به من دادن . بقیه پولم برمیگرده؟

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۰:۰۲

     سلام
     بله بر میگرده

     پاسخ
    • سلام. برای عرضه اولیه امروز از من پول کم شده اما در تاریخچه سفارشات خطا نشون میده و در پرتفوی هم نیست علت چیه؟

     پاسخ
     • امیرحسین ادیب نیا
      ۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴

      سلام
      تا شنبه احتمالا درست میشه

     • سلام من هر وقت می‌خوام سهمی رو بخرم به پولم نگاه میکنم و وقتی تعداد سفارشم رو طبق پولی که دارم میزنم اخطار میده که مقدار شما کمتر از حد هست یعنی باید حتما ۱۰۰۰۰تا بخرم خوب پولم نمی‌رسه چه جوری است

     • ابوالفضل عرفانیان
      ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۱۷

      حداقل حجم سفارش (به جز سهام عرضه اولیه در روز اول) باید ۵۰۰ هزار تومن باشه

    • سلام من عرضه اولیه سیتا خرید زدم قسمت سفارشات زده ثبت شد . یعنی دیگه نباید بررسی کنم تا ساعت یازده ؟

     پاسخ
   • سلام من دیروز عرضه اولیه دارا یکم رو خریداری کردم۲میلیون از موجودیم کم شد و تو سفارشاتم اومد،ولی شب مبلغ به حسابم برگشت و سهام از لیست سفارشم حذف شد،یعنی من نتونستم عرض اولیه خریداری کنم؟و مشکل چی بوده؟ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چیکار کنم؟

    پاسخ
 • سلام من تازه وارد بورس شدم صبح سهام خریدم والان که شبه بازکردم دیدم نه پول سهامم سرجاشه ونه خودسهام.ینی پولم‌ رفت بادهوا یااینکه صبح مجددواریزب حسابم میشع؟لطفا راهنمایبم کنین هنگ کردم من

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۷:۱۲

   سلام
   نه پول شما جایی نمیره
   از طریق کارگزارتون موضوع رو پیگیری کنید

   پاسخ
  • سلام وقتتون بخیر من در تاریخ ۲/۳۱ دارا یکم خرید زدم تو قسمت سفارشات هم یک تیک سبز خورد ولی شب سفارشم نبود و پول به حسابم برگشته بود آیا دوباره باید خرید بزنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

   پاسخ
 • شهاب الدین عسگری
  ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹

  سلام و عرض خسته نباشید
  من تو صف خرید عرض اولیه هستم . حالا می‌خوام خذفش کنم اجازه حذف بهم نمی‌ده .
  باید چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام لطفا آموزش اولیه رایگان را برام بفرستید

  پاسخ
  • استاد با درود و سپاس که همیشه در دسترس هستید و خالصانه جوابگوی همه هستیدو این خودش نشانه یک ادم با روح بزرگه .
   سوالی داشتم
   یکی از بحث های شما این که یک هفته تا ده روز بعد از عرضه اولیه که قیمت متعادل شد، اقدام کنیم به خرید مجدد .
   خوب یعنی بعد از متعادل شدن قیمت بازم باید ۸:۳۰ًصبح اقدام به خرید کنیم ؟ یعنی شانس بیشتری هست که سهام گیرمون بیاد؟
   بعد اینکه در این زمان هر تعداد سهم میشه خریداری کرد؟ یا مثل روز اول تعداد سهم خاصی باید سفارش خرید بدهیم؟
   ممنونم

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۴۶

    سلام
    منظور از متعادل شدن این هست که دیگه صف خرید سنگینی وجود نداره
    ممکنه چند دقیقه یا چند ساعت بتونید به صورت نامحدود سهم بخرید
    اما دیگه تضمین سودآوری وجود نداره و باید با تحلیل مناسب این کار رو انجام بدید

    پاسخ
  • سلام لطفا آموزش اولیه رایگان بورس را برام بفرستید

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸

    سلام
    توصیه می‌کنم از آموزش‌های رایگان سایت که براتون آماده کردیم شروع کنید
    بعد از اون اگر علاقمند بودید میتونید مباحث رو به صورت حرفه‌ای‌تر دنبال کنید

    پاسخ
   • چرا درموقع خرید عرضه اولیه آریا پولم بلوکه شد و عرضه اولیه خریداری نشد

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۳۰

     تا شنبه صبح صبر کنید
     اگر به پورتفوتون اضافه نشد با کارگزارتون تماس بگیرید

     پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر.
  من یکبار سهم شستارو خریدم میخواستم بدونم ایا دوباره میتونم همون سهم و بخرم؟

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر
  یه سوال داشتم
  سفارشی که امروز کردم و تو صف خرید بوده . جایگاه حجمی ام مثلا شده ۲۱۵و از گزینه معتبر تا لغو استفاده کردم و امروز خرید انجام نشده.آیا فردا در صف خرید جایگاه حجمی من همان ۲۱۵ هست یا سفارشات و صف فردا از نو شروع میشه؟؟؟؟؟؟؟
  و اینکه مثلا صف خرید رو قیمت ۱۰۰ تومن هست من هم رو ۱۰۰ تومن ثبت کردم . امروز خرید انجام نشده و گزینه معتبر تا لغو فعاله. فردا باز هم صف خرید تشکیل میشه و در عرض چند ثانیه با +۵% باز هم صف خرید تشکیل میشه آیا من باید سفارش دیروزمو که مثلا از جایگاه حجمی ۱۰۰۰ رسیده به ۲۱۵ رو لغو کنم و دوباره ثبت سفارش کنم؟؟؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶

   سلام
   بله چون هر روز قیمت تغییر می‌کنه باید مجدد سفارشتون رو ارسال کنید
   سفارش قبلی روی قیمتی قبلی قعال هست، نه روی قیمت جدید سهم

   پاسخ
   • سلام
    سهمی که خرید زدیم بهمون نرسیده حالا میخام حذفش کنم.حذف نمیشه پولش فردا ساعت ۸ میشنه که دوباره خرید کنیم یا ساعت ۱۲ نیم

    پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   دیروز داخل صف خرید غگیلا بودم که وضعیت نماد بصورت ممنوع-متوقف دراومد و دیگه معامله ای صورت نگرفت… الان با همون قیمت دیروز توی صف خرید هستم و میخوام از صف بیام بیرون ولی درخواست کنسلی سفارشم رو سیستم قبول نمیکنه… دلیلش چی میتونه باشه؟
   ایا مشکل از سیستم کارگزاریه یا بخاطر وضعیت نماد هست؟

   پاسخ
 • سلام جناب ادیب برای خرید سهام شرکتی که برای مجمع سالیانه و تخصیص سود بسته شده در روز بازگشایی سهام چطور باید اردر خرید زد که بتونم اولین نفر باشم که سفارش میده ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۷:۰۸

   سلام
   هر وقت که نماد سهم به حالت مجاز محفوظ در اومد میتونید سفارش خودتون رو روی سقف قیمتی قرار بدید

   پاسخ
  • سلام .من عرضه اولیه سیتارو اشتباهی حذف کردم
   امکان لغو درخواست وجود داره؟

   پاسخ
 • سلام ببخشید من سهام شستاارو خرید زدم تایید شد از بورس تو صف ۴۴هزار بودم الان دو روزه ثبت میزنم نمیتونم از ۴۰ هزارر برم پایین تر تو صف خرید .چیکار کنم نوبتم بره پایین تر؟؟لطفاا راهنمایی کنین ممنون

  پاسخ
  • خودتونو خسته نکنید من ردیف ۱۳۷ بودم نتونستم بخرم.

   پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   میشه بگید از چه سیستمی استفاده کردین؟ اینترنتتون چیه؟ سپاس

   پاسخ
   • سلام و عرض ادب
    لطفا شرایط سبد گردانی رو برام بفرستین
    ممنونم

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۴۸

     سلام
     چه مقدار سرمایه‌گذاری مد نظرتون هست؟!

     پاسخ
    • سلام خسته نباشی من تو روز ارائه سهم اولیه پیزد سهم خریداری کردم مبلغ هم بلاک شد ولی در ادامه روز دیگه مبلغ بلاک شده ای نداشتم و کل مبلغ به حساب برگشته بود دلیلش چی میتونه باشه؟؟

     پاسخ
    • سلام من بدون اطلاع اقدام به خرید اوراق تبعی کردم بدون اینک سهام واسطه داشته باشم الآن میگن پولتون برنمیگرده خواهش میکنم راهنماییم کنید به پولم برسم سهام هصیکو روخریدم ممنون

     پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   میشه بگید از چه سیستمی استفاده کردین؟ اینترنتتون چیه؟ سپاس

   پاسخ
   • سلام من دارا یکم خریدم فرداش زد خرید منقضی شد؟علت چیه چکار باید بکنم ممنون از راهنمایی تون

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱

     سلام
     از کارگزاریتون پیگیری کنید

     پاسخ
    • باسلام با توجه ب سقف قیمت در بورس ک شده ۵۰۰۰۰۰ تومن خب فرمودند برای خرید عرضه اولیه کمتر از قیمت مشکلی نیست ایا برای فروش هم این استثنا هست زیرا با این سهمای ۱۴ تایی خب ی سهام چقدر باید رشد کنه ک ب ۵۰۰۰۰۰ برسه تا بشه فروخت وایا صاحب اول و اخر ی همچین سهمای زیر ۵۰۰۰۰۰ خودمون هستیم خواهش میکنم این مسله رو روشن کنید

     پاسخ
     • ابوالفضل عرفانیان
      ۴ خرداد ۱۳۹۹ ۱۸:۲۶

      سلام
      در عرضه اولیه ها محدودیتی وجود نداره و برای فروش هم هر عددی باشه مشکلی نیست
      ضمن این که در سایر سهام هم محدودیت حداقل ۵۰۰ هزار تومن فقط برای سفارشات خرید هست
      و برای سفارشات فروش حداقل ۱۰۰ هزار تومن باید باشه

 • باسلام من عرضه اولیه شگویاروفروش زدم وانجام شده ولی ازپرتفوی لحظه ایم پاک نشده چطوری پاک میشه ازاونجا؟ویه سوال دیگه که ازخدمتتون داشتم اینه که عرضه اولیه شصدف روکه خریدکردم اصلانه سودی روش امده نه توپرتفوی لحظه ای میادعلتش چی میتونه باشه ممنون میشم منوراهنمایی کنید.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۴۳

   سلام
   این موارد رو از کارگزار ارائه‌‌دهنده خدماتتون باید سوال کنید

   پاسخ
   • سلام دوست عزیز من راس ساعت ۸:۳۰ سفارش رو ارسال میکنم هم عرضه اولیه هم سهم های نسبتا مناسب دیگه اما معمولا کارگزاری سفارش رو چند دقیقه بعد ارسال می‌کنه به طور مثال ساعت ۸:۳۵ می‌نویسه که سفارش توسط بورس تایید شد و به خاطر همین هیچوقت نوبت من نمی‌رسه دلیل این چیه مشکل از کارگزاریه یا بورس؟

    پاسخ
 • سلام . شرایط سبد گردانی رو لطفا بفرمایید

  پاسخ
 • سلام.وقت بخیر.لطفا شرایط سبد گردانی رو ارسال کنید ممنون میشم.سپاس

  پاسخ
 • سلام وعرض ادب،لطفا”شرایط سبدگردانی روبفرمایید

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  دیروز شستا سفارش دادم ولی امروز زد منقضی شد البته من قیمت رو ۸۵۰۰ زده بودم بخاطر قیمت میتونه باشه؟

  پاسخ
 • سلام لطفا شرایط سبد گردانی رو برای بنده ارسال کنید

  پاسخ
 • سلام با تشکر از توضیحاتتون
  من اشتباها عرضه اولیه رو دوبار خرید زدم حالا بخشیش تایید شده و بخشی دیگه اش توی لیست انتظاره. این که توی لیست انتظاره رو باید پاک کنم؟ دوباره نخره یهو!

  پاسخ
 • سلام لطفا شرایط سبدگردان اعلام کنید

  پاسخ
 • سلام، روز بخیر، شرایط سبد گردانی برای سرمایه ۱۰۰ میلیون رو لطفا بفرمایید.

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۹:۰۸

   سلام
   اطلاعات براتون ایمیل شد

   پاسخ
   • سلام.من ساعات اعلام عرضه اولیه شستا سفارش گذاشتم با توجه به اینکه موجودی کافی بود و سفارش ارسال شد ولی سهام شستا برای ما خریداری نشد. ومنقضی شد
    چرا عرضه اولیه ب ما نرسید.
    چ کسی از مسولین پاسخگوست؟؟؟
    سهم ما ب چه کسی میرسه؟؟

    پاسخ
 • لطفا شرایط سبدگردانی رو اعلام کنید

  پاسخ
 • سلام . من راس ساعت ۸:۳۰:۰ سفارشات رو میفرستم. اما با پیغام “خطا از سرویس ارسال سفارش TP” مواجه میشم. ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل از کجاست.

  پاسخ
  • شما باید به ساعت ثبت سفارش عرضه های اولیه نگاه کنید
   در بیشتر مواقع ساعت ۱۰ تا ۱۳ ثبت سفارش انجام میشه

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر. لطفا شرایط سبد گردانی را اعلام فرمایید

  پاسخ
 • سلام . من عرضه اولیه مثلا سهام صبا رو خریدم
  آیا فرداش هم میتونم دوباره سهم بخرم
  آیا کلا کسی که سهام عرضه اولیه یک سهم رو خریده
  دوباره میتونه از روز بعد عرضه دوباره خرید کنه ؟
  چون قبلا امتحان کرده بودم اجازه خرید نمیداد .
  یعنی نمیگذاشت تا ثبت بشه .

  پاسخ
 • سلام خیلی استفاده کردیم ممنون میشم شرایط سبد گردانی رو برام ارسال کنین

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰

   سلام عزیزم
   براتون ارسال شد

   پاسخ
  • سلام و عرض ادب . مهندس جان امکان داره کسی رو به ما معرفی بکنین برای دادن سیگنال های خوب و مقرون به صرفه . ؟؟ ممنون میشم . حتی اگر خریدنی هم باشه از نظر من ایراد نداره ممنون

   پاسخ
   • امیرحسین ادیب نیا
    ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۸:۰۹

    سلام عزیزم
    پیشنهاد میکنم اصلا دنبال این کار نباشید.
    این روش اصلا روش اصولی و صحیحی نیست.
    شما یا حودتون این بازار رو میشناسید و به نوعی با آموزش دیدن متخصص هستید که نیازی به این کار وجود نداره.
    یا اطلاعاتتون کمه و شناختی به این بازار ندارید پس بهتره روش غیر مستقیم رو انتخاب کنید و یا مدیریت سبدتون رو بدید به یک سبدگردان یا در صندوق ها سرمایه گذاری کنید و هزینه ای رو که میخواید برای سیگنال بکنید و اخرش نتیجه هم نگیرید رو میتونید به سبدگردان بدید و یا بابت کارمزد صندوق پردازید و با خیال راحت سرمایه گذاری خودتون رو با آرامش پیش ببرید.

    بارها گفتم مجدد در پاسخ به این کامنت برای همه عزیزان میگم : من اعتقادی به سیگنال ندارم.

    پاسخ
    • سلام لطفا شرایط سبد کردانی را برای من بفرستید
     ممنون

     پاسخ
    • سلام لطفا شرایط شبد گردانی رو برای من ارسال کنید

     پاسخ
    • سلام مدیر محترم سایت
     به خدا من امروز با کارگزاری تماس گرفتم گفتم امکان داره این عرضه اولیه ها را بخرید واسم ، در کمال تعجب گفتن شرایط خاصی داره ، گردش مالیتون در ماه باید بیش از یک و نیم میلیارد باشه!! اونوقت درخواستتونو میفرستین واستون میخریم!
     پس شما که دستتون بجایی میرسه این ظلم این بی وجدانهای خونخوار رو پیگیری کنید که چرا باید فقط میلیاردرها سود کلان ببرن حداقل پیگیری کنید به هر شخص یه سقفی اجازه خرید بده مثلا ۵۰ هزار واحد والا این ظلم و فساد و هرچی صفته بد که به ذهنتون میرسه هست.. لطفاً پیگیری کنید

     پاسخ
     • ابوالفضل عرفانیان
      ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۳۶

      سلام
      اگر منظورتون از خرید عرضه اولیه، قرار گرفتن در صف خرید در روزهای آتی هست
      بعید میدونم که هیچ کارگزاری بتونه این موضوع رو تضمین کنه
      ما هم دقیقا مثل شما سفارش‌گذاری می‌کنیم
      ولی به نظرم میتونید به دنبال فرصت‌های دیگه این بازار که بی‌نهایت هم هستن باشید
      طی یکی دو سال اخیر سهامی داشتیم که چندین برابر عرضه‌های اولیه بازدهی داشتن!

     • ممنون آقای عرفانیان که جواب دادید اما نه فقط عرضه اولیه ها نبود آخه خیلی از اون فرصتها که میگید صفش طولانیه مثلا بانک تجارت و ملت اما این کارگزاریها با خیانت افراد خاص رو جلو میندازه اینو خود کارگزاری گفت!! لطفاً شما پیگیری کنید

 • سلام
  ۱- سهم های عرضه اولیه رو در صورتیکه امکان خرید برامون فراهم باشه
  میتونیم هر روز ازش بخریم یا اگر خریدای ما طی چند روز به حداکثر حجمی که شرکت عرضه میکنه برسه دیگه امکان خرید برای اون فرد نیست؟

  ۲- در روزی های بعد میتونیم هر مقدار حجم بذاریم یا نهایتا تا حداکثر حجمی که شرکت عرضه میکنه رو میتونیم انتخاب کنیم؟
  مممنون

  پاسخ
 • با سلام وتشکر چند سوال برایم پیش آمد
  ۱- چرا عرضه اولیه ها بایستی ۵ درصد افزلیش قیمت بخورند و بدون محدودیت هستند؟شرکتی که تازه تو بورس آمده و عملکردش هنوز در بورس معلوم نیست
  ۲-چرا محدودیت خرید در روزهای بعد وجود ندارد مثلا بگویند ۱۰۰۰ سهم به شما اختصاص می یابد تا عدالت رعایت شده و رانت خواری برداشته شود
  ۳- چرا از فردای عرضه اولیه باید سهام در بازار فروخته شود منظورم اینه که وقتی می گویند ۱۰ درصد شهام عرضه میشود چطوری فردای آن روز دوباره سهام به بازار تزریق می شود.؟
  ۴- چرا خرید وفروش عرضه اولیه باید روزانه صورت گیرد مثلا بگن از هفته آینده ؛ سهام آن خرید و فروش می شود
  ۵- معمولا شرکت های دولتی ضرر ده هستند ولی عملا در بورس با ترفند کشف قیمت، سهم را گران در بازار میفروشند آیا رانت دولتی وجود دارد؟
  ۶- کارگزاری هایی مثل آگاه،مفید،فارابی و…که خودشان در بورس دارای صندوق سرمایه گذاری هستند چگونه می توانند حافظ منافع شما باشند؟
  ۷-بنظرم قطعی اینترنت در ابتدای شروع بازار ، عمدی است تا کارگزاران یا افراد خاصی که اینترنت با سرعت بالا دارند راحت تر و زودتر از دیگران سفارش بدهند
  ۸- در بعضی کارگزاری ها، به اسم مثلا ترفند سبد گردانی و یا غیره به شما میگن ما برایت خرید و فروش می کنیم ولی ۲۰ درصد سود می گیریم آیا قانونی است یا خیر؟
  من به این نتیجه رسیدم که بایستی عرضه اولیه در روزهای آتی بایستی به نسبت مساوی، مثلا تا یکماه بین سهامداران تقسیم شوند و حداکثر افزایش قیمت ۲ درصد باشد زیرا هنوز عملکردشان معلوم نیست ضمن اینکه ، کشف قیمت بایستی توسط نمامی سهامداران حقیقی و حقوقی مشخص تا از زد و بندهای پشت پرده جلوگیری شود و…در غیر اینصورت سازمان بورس مانند یک بنگاه معاملاتی برای اشخاص خاص خواهد بود و سهامداران جز؛ ، بازیچه دست آنها

  پاسخ
 • به نام خدا
  جناب آقای عرفانیان زکات علم نشر آن است
  خیلی عالی بود کامل و جامع
  انشاالله که سالم و سلامت باشید و همچنان خدمات خود را ادامه دهید برایت بهترینها را آرزو دارم.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۲۷

   سلام
   ممنون از محبت شما
   پیام‌های شما باعث میشه که با انگیزه بیشتری به کارمون ادامه بدیم

   پاسخ
 • سلام لطفا شرایط شبد گردانی رو برای من ارسال کنید

  پاسخ
 • سلام. من معمولا سفارشاتم راس ساعت ۸:۳۰:۰۰ ثبت میشه که در لیست سفارشات زمان ثبت و جایگاه را نشون میده. معمولا جایگاه ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ میشه. وقتی در پایان جلسه معاملاتی در قسمت سوابق نماد فیلم همان روز راس ساعت ۸:۳۰:۰۱ نگاه میکنم میبینم بین ساعت ۸:۳۰:۰۰ تا ۸:۳۰:۰۱ فقط. ۱۵۰ اردر ارسال شده و براساس گفته سازمان بورس بصورت تصادفی این ۱۵۰ نفر در صدر صف خرید می نشینن. حالا سوال من اینه چرا در صورتی که زمان ارسال سفارش بنده دقیقا ۸:۳۰:۰۰ هستش جز ۱۵۰ نفر اول نیستم؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۸:۱۰

   سلام
   اولا که اون جایگاهی که در سامانه به شما نشون داده میشه خیلی قابل استناد نیست
   ثانیا همونطور که در ویدیو هم اشاره شد هزاران نفر مثل شما رأس ساعت ۸:۳۰:۰۰ اقدام به ارسال سفارش می‌کنند

   پاسخ
   • خب بنده خدا داره میگه که توی سایت tsetmc که چک میکنه ۱۵۰ نفر تو اون بازه زمانی سفارش دادن ولی ایشون شده نفر ۷۰۰ام
    Tsetmc که دیگه قابل استناده!

    پاسخ
 • سلام مثلا امروز ی عرضه اولیه داشتیم باقیمت ۱۰۰تومن برافردا ک بخایم راس ۸نیم درخواست بدیم چ قیمتی درنظربگیرم ممنون

  پاسخ
 • سلام من‌ دیروز عرضه اولیه خریداری کردم تایید نشد.پولش تا جن‌روز بعدش برگشت داده میشه.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۱۰

   سلام
   تا شنبه صبح صبر کنید اگر سهام یا وجه پردداختیتون برنگشت با کارگزارتون تماس بگیرید

   پاسخ
 • سلام.برای آموزش خصوصی لطفا شماره تماس بدید.
  ممنون

  پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید خدمت شما برادر عزیز
  بنده میخوام پول برداشت کنم شماره حسابم نشون داده نمیشه ‌.چه کار کنم؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۴۰

   سلام دوست من
   این موضوع رو باید از کارگزارتون سوال کنید
   فرآیند واریز و برداشت وجه مرتبط به کارگزار هست

   پاسخ
 • با تشکر.
  خیلی خوب و واضح توضیح دادید.ولی کمی فشرده بود ودر زمان کمی اطلاعات زیادی رو ارایه دادید. اگه کمی بیشتر توضیح بدید ممنون میشیم

  پاسخ
 • با درود ؛
  ممنون از توضیحات شما در ویدیو … البته هیچ کمکی به رفع ابهامات و تردید مخاطبان عادی، در مورد رانت خرید سهام در صف روزهای بعد از عرضه اولیه آن نکردید و اینکه آنرا به شانس و اقبال و احتمالات نسبت دادید، بنظر بنده یا توهین به شعور مخاطب است یا به سخره گرفتن سیستم و سازمان بورس کشور !
  به هرحال؛ سوال اصلی اینست که چرا برای رفع چنین مشکلی، سازمان هیچ کاری انجام نمیدهد؟ در حالیکه یک راه حل منطقی و عقلانی وجود دارد و آن اینست که:
  بجای تشکیل هر روزه صف خرید سنگین با دامنه نوسان روزانه ۵% و انتظار کشیدن برای متعادل شدن سهم و بقول شما، بازی با شانس و اقبال هزاران خریدار در صف و نهایتا رسیدن شانس خرید سهم به عده ای خاص و کم و نرسیدن این شانس به ۹۹% خریداران بداقبال (بقول خودتان!) ، سازمان بورس باید اجازه دهد در فردای عرضه اولیه، سقف قیمتی برداشته شده و رقابت قیمتی تا رسیدن به نقط تعادل عرضه و تقاضا در همان روز اول بعد از IPO صورت پذیرد.
  بدین ترتیب ؛ دیگر خرید سهام را از بازی شانس و اقبال و احتمالات مضحک و توهین آمیز، جدا کرده و به روشی کاملا علمی و منطقی و بدون شک و شبهه برای همه متقاضیان خرید سهم عرضه اولیه شده، بدل کرده ایم.
  تحلیل بنده اینست که سازمان بورس، کاملا بهتر از من و شما میداند راه حل فوق، تنها گزینه صحیح برای رفع این مشکل است اما تنها عیبش اینست که دیگر آن رانت معروف و شیرین و پرسود برای آن ۱% خوش شانس های همیشگی ، از بین میرود و قیمت سهم خیلی سریع و منطقی به تعادلی که شما فرمودید میرسد در حالیکه منافع آن ۱% خوش شانس خاص در اینست که این اتفاق منطقی و عقلانی ، بدین شکل روی ندهد !!!

  امیدوارم نظر بنده را عینا منتشر فرموده و نقد و تحلیل خودتان را هم مرحمت بفرمائید تا مستفیض شویم.
  با سپاس فراوان

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۲:۱۷

   سلام عزیزم
   پاسخ این کامنت مشخصا پاسخ به شما نیست و در برگیرنده یک پاسخ کلی به تمام مخاطبین هست.

   دلیل تهیه این ویدئو چیست؟

   روزانه هزاران نفر میان و از ما سوال میکنند که چطوری فردا عرضه رو نفر اول بخریم.
   این ویدئو باید وجود داشته باشه تا افراد متوجه بشن اگر تمرکزشان روی سایر سهام بازار باشد قطعا نتایج بهتری خواهند گرفت بجای اینکه فقط با غر زدن حال خودشون رو خراب کنند.
   دلیل این کار این هست که افراد زحمت کسب علم این بازار رو به زود پولدار شدن اون هم بدون زحمت و کسب دانش ترجیح میدن.

   اصل موضوع رو اگر درک کنید متوجه میشید که نه به کسی توهین شده و نه سازمانی مقصر شناخته شده. (چون رسالت ما چیز دیگری است)

   من داخل ویدئو هم گفتم که تعداد سهامی که در روزهای اینده معامله میشود ناچیز است و واضح هست که به ۹۹ درصد افراد چیزی نمیرسد و همیشه این ۹۹ درصد ناراضی هستند. حال یا میپذیریم که احتمال رسیدن سهم به ما بسیار کم است و فقط میتوانیم اول وقت سفارش خود را ارسال کنیم و منتظر باشیم ببینیم چه پیش میاید (که به احتمال ۹۹ درصد چیزی گیرمان نمیاید) یا فرض را بر این میذاریم که افرادی سیستم را دستکاری میکنند و به نفع خود این سهام رو میخرن که بهتر است تمرکز خودمون رو روی سهام دیگه بازار بذاریم و خوردن اون پول کثیف رو به افرادی که لایق این کار هستند بسپاریم چون احتمالا نتیجه عملشون رو خواهند گرفت.
   اگر فکر میکنید حق گرفتنی است بهتر است به سازمان بورس مراجعه کنید و حق خود را دریافت کنید.

   در ضمن پیشنهاد شما برای باز کردن دامنه نوسان برای این سهام زمانی کارا خواهد بود که کلیت بازار با دامنه نوسان باز معامله شود. و البته انجام این کار هزاران ضعف ومشکل دیگه خواهد داشت که گفتنش در این کامنت نمیگنجه.

   بهتره در تمام مسائل زندگی از جمله بورس تمرکزمون رو روی چیزی بذاریم که توانایی عمل کردن بهش رو داریم. حرص خوردن و غر زدن روی کاری که نمیتونیم از پسش بر بیایم کار بیهوده ای است که ما رو از مسیر دور میکنه.

   همه چیز در این دنیا در جای درستش قرار داره. اگه کسی پول کثیف میخوره نتیجه اعمالش رو خواهد دید و اگر کسی تمرکزش روی پول تمیز هست قطعا از زندگیش هم لذت میبره. با این نگاه دیگه از کسی یا چیزی ناراضی نیستیم و غر هم نمیزنیم.

   موفق باشید

   پاسخ
   • جناب ادیب نیای عزیز
    سپاسگزارم بابت انتشار مطلب بنده و توضیحی که فرمودید ..
    با پاراگراف آخر فرمایشات تان کاملا موافقم و امیدوارم در آینده ای خیلی نزدیک، تمام آنانی که پول خلق الله را در بورس بالا میکشند و حرام خواری میکنند، تاوانش را شخصا پس بدهند (در همین دنیا ..)
    اما بنظر بنده حقیر، اینکه بگوییم سود قطعی، بادآورده و هنگفت روزهای بعد از عرضه اولیه سهم را فراموش کنید (مثلا ۵۰% طی دو هفته یا کمتر یا بیشتر) و بروید سراغ سهم های ارزنده و سودآور (که معلوم هم نیست اینقدر سود بادآورده بدهند یا خیر !؟) و از دانش و علم معامله گری خودتان بهره مند شوید، جسارتا به بخش بزرگی از فعالان بورس، توهین محسوب میگردد … زیرا اکثر افراد حرفه ای در بورس، خوب میدانند که کجاپولشان را سرمایه گذاری کنند و کجا نکنند… ؛ البته عده ای آماتور و تازه وارد و جوگیر هم هستند که نقش سیاهی لشگر در بازی بورس را دارند و تعیین کننده هم نیستند ..
    به هرحال؛ امثال بنده معتقد هستیم این نحوه معاملات بعد از عرضه اولیه، بسیار مفسده انگیز و خلاف روح معاملات منصفانه است و هیچ توضیح و توجیهی نمیتواند قبح و فساد آنرا بپوشاند.
    ضمنا بنده متوجه نشدم چرا میفرمائید برداشتن محدوده سقف قیمتی برای فردای بعد از روز عرضه اولیه، مستلزم برداشتن سقف قیمتی برای تمام نمادهای بورس است ؟؟؟ مگر همین الان هم مفهوم “گره معاملاتی” را نداریم ؟؟ وقتی این حجم صف خرید در فردای بعد از عرضه اولیه وجود دارد، بنظرم عین گره معاملاتی است و باید بدون سقف قیمتی، زمینه تعادل را فراهم کرد. تنها راه حل منصفانه و منطقی همین است. اما چون آن ۱% خواص خوش شانس میخواهند فقط خودشان از سودهای نجومی و بادآورده بهره مند شوند و به عموم معامله گران چیزی نرسد؛ لذا مقررات فعلی را حفظ میکنند و راه حل منطقی و منصفانه را بر نمی تابند …!
    بنده بارها با مسئولان بورس، مکاتبه کرده و مشکلات و ضعفها را یادآور شده ام اما دریغ از یک کلمه جواب …! متاسفانه شفافیت و پاسخگویی به ما مردم عادی و عوام الناس (!!) از سوی مسئولان عالی مقام، جایز نیست ظاهرا …!؟!

    به امید روزی که این روال های نادرست و مفسده انگیز، از بورس کشورمان رخت بربندد.

    ممنونم از فضایی که در اختیار ما فعالان دلسوز بورس قرار میدهید تا از طریق رایزنی و تبادل افکار، به اعتلای این بازار کمک کنیم.

    پاینده باشید

    پاسخ
  • با سلام ، مشکل اینجاست فردای روز عرضه اولیه تعداد سهامی که بفروش میزارند کم هست نسبت به خریدار ،، و این راه حل شما کاملا غلط هستش چون باز در بالاترین قیمت صف خرید تشکیل میشه و سهمی هم برای فروش نیست

   پاسخ
   • حسین خان عزیز؛ با درود ..
    اتفاقا دلیل اینکه روزهای متوالی بعد از عرضه اولیه شاهد صف سنگین هستیم و فروشنده هم نیست، همین سقف ۵% است.
    یعنی فروشندگان حاضر نیستند با ۵% یا ۱۰% یا ۱۵% سود، سهم شان را بفروشند ..
    درسته ؟؟
    ولی مثلا حاضرند با ۵۰% سود (طی یک روز) آنرا سریعا و با کمال میل بفروشند.
    یعنی با برداشتن سقف، شما میتوانید حجم عرضه و تقاضا را در یک قیمت مشخص، بالانس کنید و قال قضیه “صف نشینی را بکـَنید … ! همانطور که تجربه عرضه های اولیه متعدد هم همین را تایید میکند ولی بجای اینکه چندین روز صف های مضحک تشکیل شود و پول مردم مرتبا در این صف ها بلوکه شود و آخر سر هم، به عده ای خاص سهم برسد؛ کاملا غلط، غیر منصفانه، غیرعقلانی و غیرمنطقی است.

    برادر من ؛ موضوع خیلی ساده است …
    کافیه یکبار امتحان کنند تا ببینید چه اتفاقی میافتد ..؟!
    بجای اینکه چندین روز طول بکشد تا به نقطه تعادل برسیم (نقطه تعادل یعنی جایی که حجم خریدار و فروشنده منطبق میگردد و معامله صورت میگیرد)، در همان فردای بعد از عرضه اولیه به این نقطه میرسیم و سپس روال منطقی سهم میتواند پی گرفته شود

    حالا چطور میفرمائید که این راه حل، غلط است ؟؟
    یکبار دیگر با دقت متن بنده را مطالعه فرمائید دوست من … انشاءالله بدرستی متوجه خواهید شد

    موفق باشید

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۳۴

     سلام
     موضوعی که شما میگید درست هست و در بسیاری از بازارهای مالی دنیا انجام میشه
     اما یک توضیح تکمیلی رو در ادامه صحبت‌های استاد ادیب‌نیا خواستم عرض کنم و اون این که
     بر داشتن محدودیت دامنه نوسان اگر چه به قول شما باعث میشه که زودتر به نقطه تعادل برسیم
     اما مشکلاتی هم ایجاد میکنه
     برای مثال هنگام ریزش بازار ممکن هست سرمایه‌گذاران در یک زمان کم و به دلیل هیجانات بازار مقدار زیادی از سرمایشون رو از دست بدم
     به طور کلی فضا به سمت هیجان زیاد و نوسانات شدید میره و در نتیجه ریسک‌ سرمایه‌گذاری از بین میره
     در گذشته هم ما بازار پایه رو داشتیم که در بعضی سهم‌ها دامنه نوسان وجود نداشت و دقیقا همین اتفاقات میفتاد
     سودهای کلان برای یک عده در زمان کم و ضررهای هنگفت برای سهانداران خرد و تازه وارد
     یعنی همون افرادی که شما گلایه از رانتشون در عرضه‌های اولیه می‌کنید
     فضا برای سفته‌بازی در کل بازار رو خواهند داشت
     تمام این تصمیمات (از جمله دامنه نوسان و حجم مبنا) علی‌رغم ایراداتی که دارن برای کنترل هیجانات و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری است
     به جز این محدودیت‌های زیرساختی و سخت‌افزاری رو هم اضافه کنید

     انشالله دوستانی که به دنبال پاسخ بودند با این توضیحات پاسخشون رو گرفته باشند

     پاسخ
     • جناب آقای عرفانیان ؛
      ضمن درود و سپاس از شما ..
      تمام بحث ما در این مطلب خاص، مربوط به موضوع سهام IPO بود نه کلیت بازار … ؛ بنده هم عرض نکردم دامنه نوسان برای کل بازار برداشته بشه ؛ بلکه فقط در مورد سهام عرضه اولیه شده، آنهم فقط برای یک روز (یعنی فردای عرضه اولیه) و الباقی روزها میتونه از قانون گره معاملاتی یا توقف موقت نماد برای شفاف سازی یا امثالهم استفاده بشه.
      به هرحال، یک واقعیت وجود داره :
      اینکه اگر قیمت کشف شده در عرضه اولیه (الان که دیگه به روش بوک بیلدینگ و قیمت کارشناسی شده هست) ؛ خیلی پایین تر از ارزش ذاتی سهم بوده ، پس باید فکری به حال قیمت کارشناسی شده سهام کنند …! اگر هم نزدیک به ارزش ذاتی هست، پس بازکردن دامنه نوسان، میتونه به ضرر “خریداران جو گیری” باشه که خیلی بالاتر از قیمت کارشناسی شده و ارزش ذاتی سهم، مایل به خرید هستند و این تاوان اونها خواهد بود تا دیگه یاد بگیرن که توی صف های بی دلیل نروند ! اگر هم قیمت بوک بیلدینگ خیلی بالاتر از ارزش ذاتی سهم بوده که باز هم باید بحال اون کارشناسی گریست و جای تاسف خواهد داشت.
      در هرصورت ؛ اینکه روزهای متوالی شاهد صف های بی منطق و سنگین برای خرید سهام عرضه اولیه شده باشیم و مرتب ۵% و ۵% بره بالا (تازه اگه حجم مبناش پر بشه) تا بعد از مثلا ۱۰ روز کاری به تعادل برسه ؛ خب چرا همین شرایط رو در روز بعد از عرضه اولیه فراهم نکنیم ؟؟
      موضوع خیلی ساده است ..

      باز هم ممنونم از شما و آقای ادیب نیای عزیز بخاطر فضا و فرصتی که جهت تبادل نظر فعالان بورس، فراهم کرده اید.

      شاد و پیروز باشید

 • سلام
  به فرض عرضه اولیه عرضه شد با قیمت مثلا ۳۰۰ تومن ، خب امروز ۵ درصد مثبت میخوره ، روز بعد ما بخوایم ثبت سفارش کنیم آیا ما باید با قیمت ۵ درصد بالا ۱۰ درصد بالاتر از ارزش اولیه یعنی ۳۰۰ تومن ثبت سفارش کنیم یا نه
  مثال قیمت اولیه ۳۰۰ تومن روز اول عرضه ۳۱۵ تومن میشه ، فردا اگر بخوایم این سهم رو ثبت خرید کینم یا به قیمت همون ۳۱۵ بخریم یا نه با ۵ درصد سود آن ثبت سفارش کنیم یعنی۳۳۰.۷۵ تومن تقریبا
  و شرایط سبد گردانی هم برای من ایمیل کنید مرسی

  پاسخ
 • غلامعلی مسرور
  ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۷:۰۲

  با سلام برای خرید سهام اولیه اقدام کردم ساعت ثبت سفارش من ۸/۳۰/۱۵( ساعت) انجام شد ولی مجددا وقتی ثبت شفارش را چک کردم ساعت ۸/۴۰/۱۵ نشان داد محبت کنید توضیح دهید

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۹:۲۳

   سلام
   از طریق کارگزارتون پیگیری کنید
   احتمالا به دلیل ترافیک بالای سیستم‌های معاملاتی هست

   پاسخ
 • سلام لطفا چگونگی خرید سهام در صف خرید را یاد بدید.

  پاسخ
 • باسلام. لطفا شرایط سبدگردانی رو برای بنده هم ارسال بفرمایید.

  پاسخ
 • سلام.ی سوال دارم.اینکه کسانی ک سفارش آفلاین هم میزارن امکانش هس سهم بهشون زودتر برسه؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۱۷

   سلام
   اگر کارگزار سفارش شمارو به موقع ارسال کنه این امکان وجود داره.
   اما بهتره خودتون سفارشتون رو انلاین ارسال کنید.

   پاسخ
 • یه سوال چطوریه که مثلا چن صد نفر با حجم چن هزارتا تو صف خرید یا فروش با یه قیمت هستن بعد یه دفعه قیمت که تغییر میکنه همه اونا هم متناسب با اون قیمت یه دفعه عوض میشه. با ربات این کار انجام میدن که هر موقع قیمت تغییر کرد اتوماتیک درخواست اونا هم عوض بشه که از صف عقب نمونن. این کار رو دیدم هم تو خرید هم تو فروش.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۱۸

   سلام
   این کار رو ناظر انجام میده تا بهترین قیمت برای matching مشخص بشه
   یعنی قیمتی که عرضه و تقاضا تقریبا در اون با هم برابر هستند
   مگر در موارد خاص که این اتفاق نمیفته و صف خرید یا صف فروش شکل میگیره

   پاسخ
 • چرا اصرار دارین که ملت قبول کنن برای خرید عرضه اولیه روز بعد باید ساعت ۸.۳۰ خرید بزنن. کاملا تابلو است که کارگزاری ا برا خودشون یا… سفارش رو زودتر می فرستن.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۱۳

   سلام
   نظرتون قابل احترامه اما ما باهاش موافق نیستیم
   ضمنا کسی که دانش لازم رو داشته باشه نیازی نیست هر روز تو صف خرید باشه
   بورس پر از موقعیت‌های سرمایه‌گذاری هست

   پاسخ
   • سلام. خسته نباشید. خواستم بگم اگه نگاهی به لیست خریدارای عرضه اولیه در روزهای بعد از عرضه بندازید، میبینید که همیشه چندتا حقوقی هم جزو خریدارا هستن. سوالی که برام مطرحه اینه که وقتی سهمی ۲۰۰ میلیون صف خرید داره و منی که هر روز ساعت ۸:۲۹:۵۹ اوردر میزارم میرم ته لیست، اون حقوقی ها چطور همیشه جزو ده نفر اولن؟ یعنی اینقدر خوش شانسن؟ یا مثلا میبینی یک حقیقی تونسته دوبار اوردر پیاپی بزاره اونم جزو چند نفر اول؟ میشه بفرمائید از نظر قانون احتمالات چطور ممکنه؟ تنها قانونی که وجود داره رانت و تخلفه

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳

     سلام
     نظر شما هم محترمه
     میتونید به هوای این که رانت وجود داره شکایت کنید
     اما من توصیه می‌کنم که دانش خودتون رو افزایش بدید تا از فرصت‌های بی‌نهایت دیگه‌ای که در این بازار وجود داره استفاده کنید
     انتخاب با شماست!

     پاسخ
    • لطفا بفرمایید دقیقا چه ساعتی باید درخواست با اولویت ثبت بشه؟ باید ساعت از ۸.۳۰ گذشته باشه، یا میشه مثلا زمان ۸.۲۹.۵۶ درخواست اولیه ثبت بشه تا بعد از ۸.۳۰ هم اون کار تایید انجام بشه؟

     بعد بعضی وقتا یه خطا میده ، اگه اشتباه نکنم کد ۱۰۰۰۱ یا ۲۰۰۰۱ ، یه همچین چیزی، این جریانش چیه؟

     ممنون از راهنمایی دوستان عزیزم.

     پاسخ
     • امیرحسین ادیب نیا
      ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۱۲

      باید رأس ساعت ۸:۳۰:۰۰ ارسال کنید.
      اگر خطایی هم دریافت کردید بهتره با کارگزاریتون تماس بگیرید.

   • سلام ببخشید شرایط سبد گردانی را برای من هم بفرستید

    پاسخ
  • ۰با سلام ممنونم خیلی عالی بود

   پاسخ
 • با سلام..
  شرکتی که عرضه اولیه میشه و مثلا ۱۰درصد سهام شرکت رو در اختیار عموم قرار میده،ایا روز یا روزهای بعد از عرضه دورباره قسمتی از سهامشو عرضه میکنه و مثلا میرسونه به ۱۵..۱۶ و .. درصد یا همون درصد از عرضه اولیه باقی میمونه??چون روز بعد عرضه اشخاص حقیقی سهم های عرضه اولیه خودشون رو که به فروش نمیزارن..چجوریه که روز بعد از عرضه هموم سهام صف خرید میشه?

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۲۱:۴۲

   سلام
   ممکنه در روزهای آینده سهامدار عمده بخش دیگه ای از سهامش رو عرضه کنه
   ممکن هم هست این کار رو نکنه

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب
  اگر عرضه اولیه رو چند روز بعد از عرضه درخواست خرید داشته باشم، و نفر ۸۰۰۰ در صف انتظار باشم، و مدت اعتبار تا پایان لغو درخواست باشد، آیا اگر فردای روز درخواست قیمت رو اصلاح کنم(با توجه به اینکه هر روز قیمت سهام عرضه اولیه افزایش می یابد) آیا در همان رتبه ۸۰۰۰ صف خرید می مانم یا مجدد به آخر صف انتقال پیدا میکنم؟؟
  سوال این هست هر روز صف خرید اصلاح میشود یا کسانی که چند روز قبل تر درخواست خرید داده اند درصد احتمال خرید بیشتری براشون مقدور هست؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۸:۰۵

   سلام
   زمانی که درخواستتون رو وبرایش می‌کنید،
   مجددا بسته به زمان ارسال سفارش جایگاه شما مشخص میشه

   پاسخ
 • سلام. وقتتون بخیر. میخواستم بدونم واقعا این موضوعی که میگید سفارشات ثانیه اول به صورت رندوم در هسته معاملات میشینه، نظر شخصی خودتون هست یا دلیل دیگری براش دارید؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۲۸

   سلام
   خیر نظر شخصی نیست
   پیگیری‌هایی که سابقا از سازمان بورس داشتیم این طور عنوان کردند
   ضمنا این موضوع فقط برای عرضه اولیه نیست
   برای همه سهامی که رأس ساعت ۸:۳۰ تعداد بالایی درخواست ثبت میشه ممکنه اتفاق بیفته

   پاسخ
 • مهرداد حامی
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ۲۱:۵۹

  سلام ساعت ۸:۳۰:۱۵ اردر گذاشتم که ثبت بورس هم شد و فقط جایگاهم مشخص نبود.بعد از مشخص شدن جایگاه ساعت را ۸:۳۸ دقیقه اعلام کرد.کاملا مشخص است جایگاه من به کس دیگری داده شده.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۱۴

   دوست من ویدیو رو دیدین؟!
   این ویدیو برای شما آماده شده

   پاسخ
  • سلام، ممنونم از شما_ در ارسال سفارش قیمت رو از کجا دربیاریم در عرضه اولیه ها بعد از روز عرضه که در صف در رتبه های اولتر قرار بگیریم؟

   پاسخ
 • محمد رضا خدام
  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ۲۱:۲۹

  سلام چرا در روزهای بعد از عرضه تعداد سهامی که توسط هر کد رو میشه خریداری کرد رو محدود نمیکنن تا همه بتونن خرید کنن ؟؟؟

  پاسخ
 • فرشته فرهمند
  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ۲۰:۳۳

  سلام وقتتون بخیر من تو کارگزاری اطمینان هستم ااز طریق ان لابن عرضه اولیه رو خریدم پولم تو حسابم بود ولی برام نخرید لطفا پیگیری کنید متشکرم

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵

   سلام
   ما که نمیتونیم پیگیری کنیم
   شما باید پیگیری کنید
   اگر هم از کارگزارتون راضی نیستید میتونبد تغییرش بدید

   پاسخ
 • سلام من شنبه که منتظر بودم کارگزاری برام عرضه اولیه بخره ،ولی با این که هم توی حسابم پول بود و هم تنظیم به خرید خودکار هم زده بودم ولی کارگزاری عرضه نخرید،دلیلش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید روز بعد عرضه اولیه هرچی توی صف صبر میکنم خرید اضافه نمیشه برای چی ؟!! باید سفارش را روی چند روز تنظیم کنم یا کار خاصی دیگه باید انجام بدم ؟

  پاسخ
 • سلام شماره تماس بزارید که بتونم با شما بزرگوار تماس داشته باشم ممنون

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۰:۵۹

   سلام
   این شماره آقای عرفانیان هست
   ۰۹۱۲۳۰۶۲۹۶۲
   سوالی هست میتونید از ایشون بپرسید

   پاسخ
 • سلام
  دیروز دوتا عرضهاولیه وجود داشت و بنده خرید اتوماتیک را فعال کرده بودم (کارگزاری مفید)
  وارد صفحه شدم دیدم یکی از دوتا را کارگزاری خریده است و طبق پیام های ناظر متوجه شدم مهلت خرید دومی به علت ایرادی که وجود داشته تمدید شده.دومی را خودم دستی خریدم و در صف خرید قرار گرفت.حدود ساعت ۲ دیدم دومی را نوشته اند خطا! و علتی هم ذکر نشده بود.ولی مشکل اصلی اینست الان که نگاه میکنم اولی رو هم نوشته اند منقضی شده است! با توجه به این که کارگزاری کلا پاسخگو نیست و در شهر ما هم شعبه ای ندارد اگر ممکن است علت احتمالی را توضیح دهید.

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۳۶

   سلام دوست من
   این موضوع میتونه دلایل خیلی مختلفی داشته باشه
   مثل تعداد بالای درخواست‌ها، شلوغی سرور و … که همه این ها رو باید با کارگزارتون مطرح کنید
   اما به طور کلی به نظرم تا شنبه ضبح صبر کنید اگر عرضه اولیه بهتون اختصاص داده نشد حتما از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

   پاسخ
   • بحث اینه کارگزار کلا پاسخگو نیست.بنده هم ایمیل زدم هم چت الکی ای که در صفحه شان موجود هست رو مراجعه کردم ولی صرفا نمایشی بود.چون شنبه هم یک عرضه اولیه ی جدید هست.سوالم این هست غیر از خود کارگزاری چطور میشود پیگیری کرد؟و چون بنده اطلاعی ندارم میپرسم و قصد تهمت بدون مدرک ندارم.آیا ممکن هست کارگزاری سهمی را برای بنده بخرد ولی بعد مثلا بردارد برای خودش و….؟

    پاسخ
  • داداش گلم چطوری میشه خرید اتوماتیک عرضه اولیه کارگزاری مفید رو غیر فعال کرد ؟؟؟؟

   پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۰:۵۶

   سلام دلیل اصلیش اینه که شما وقتی در زمان سفارش گیری خودتون سفارش رو ارسال میکنید عملا سفارش آفلاین شما حذف میشه . در زمان مقرر هم که نتونستید خرید کنید پس عملا سهمی به شما نرسیده. این موارد رو اگر از کارگزارتون بپرسید راهنماییتون میکنه.

   پاسخ
 • سلام من خرید خودکار عرضه اولیه را فعال کردم سهام های قبلی برام خریداری شدن ولی سهام
  (تملت و شصدف) برام خرید نشد و پول به حسابم برگشت داده شد دلیلیش چیه ؟؟ باید جیکار کنم؟؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۳۳

   سلام
   این موضوع رو باید از کارگزارتون پیگیری کنید دوست من

   پاسخ
   • اسلام عبادنژاد
    ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۲۲:۰۸

    سلام علامت خرید عرضه اولیه سهام در حساب من روشن می باشد ولی خرید اتوماتیک صورت نمی گیرد در خرید شگویا ۱۳۲۱۰۰۰۰ هزار ریال شارژ زدم الان هم و حسابم هست ولی برام سهم نداده خواهشن بررسی کنید

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۴۲

     سلام
     دوست عزیز این موضوع رو باید از کارگزارتون پیگیری کنید!

     پاسخ
     • وقت بخیر جناب ادیب نیا
      در مورد اولین روز اردر عرضه اولیه،اگه اردر گذاشته شده، ثبت همون روز نشه، روز دوم باید مجدد قیمت جدید رو بزاریم و دوباره وارد صف بشیم؟

     • ابوالفضل عرفانیان
      ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۱۸

      سلام
      بله چون قیمت برای روز بعد تغییر میکنه طبیعتا باید سفارشتون رو در قیمت جدیدی دوباره ارسال کنید

 • سلام زمان عرضه اولی پول داخل حسابم میذارم و خود کارگزاری برام میخره ولی بعد از ظهرش که نگاه میکنم میبینم نوشته قسمتی از سفارش شما انجام شد و بقیه پولم برمیگرده،در ضمن قیمتی هم که همیشه برام سفارش میدن بالاترین قیمت هم هست،علت چیه که کل سفارش انجام نمیشه؟

  پاسخ
 • سلام،وقتی نتوانستیم عرضه اولیه رو در زمان مشخص بخریم آیا میشه بعدش بصورت دیگه ای اقدام به خرید کنیم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۲۰

   سلام
   زمان شرکت در عرضه اولیه بازه‌ای هست که سازمان از قبل اعلام میکنه
   اگر موفق به خرید نشدید میتونید در روزهای آینده سفارش خودتون رو ارسال کنید

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید.من دیروز کد بورسی م رو فعال کردم.اما امروز نتونستم عرضه اولیه بخرم…گفت که دسترسی شما به سامانه در ساعات معاملات محدود است..علتش چیه؟من کاربری انلاین هم فعال کردم

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۱۷

   سلام
   احتمالا به دلیل قوانین جدید هست
   حتما موضوع رو از طریق کارگزارتون پیگیری کنید

   پاسخ
 • سلام و ممنون از سایت خوبتون
  سوالی که من دارم اینه که برای من در روز عرضه اولیه خیلی دیر سفارش ثبت میشه و پولم بلوکه میشه، در حالی که برای دو سه نفر دیگه که میشناسم خیلی زود این اتفاق میفته، پول بلوکه میشه و بعد سفارشش میاد، اما برای من در دقیقه های آخر
  میخواستم بدونم این دلیلش چیه؟
  و اینکه آیا خودم میتونم توی اون ساعت مشخص شده سفارش عرضه اولیه رو ثبت کنم، در حالی که تیک خرید خودکار عرضه اولیه فعال هست؟
  باز هم تشکر میکنم از شکیبایی و پاسخ هاتون

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۵۳

   سلام
   این موضوع رو باید با کارگزارتون مطرح کنید
   در مورد سوال دومتون هم بله شما خودتون می‌تونید در زمان ثبت سفارش در عرضه اولیه شرکت کنید

   پاسخ
 • ممنون از توضیحاتتون

  پاسخ
 • سلام ایا سبدگردانی دارین شرایظگطتتون چطوریه؟؟؟

  پاسخ
 • سلام من چند وقتی هست دنبال منابع مناسب برای مطالعه هستم ویدیو ها و مقالات مختلفی خوندم ولی دنبال ریفرنس جامع و مناسب میگردم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام استاد ایا سبد گردانی هم دارید شرایطش چطوریه
  من تازه وارد شدم میخوام کمک داشته باشم

  پاسخ
 • چرا یکدونه هم برای من عرضه اولیه نگذاشته کارگزاری بانک تجارت؟

  پاسخ
 • جواد مظفری زاده
  ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۹:۵۱

  میخواهم مرا آموزش بدی خصوص

  پاسخ
 • با سلام و عرض ادب و احترام
  دوستان عزیزم، مدیر محترم وب سایت. نقل قولی از یکی از دوستام که در یک کارگزاری سمتی داره که نامش را نمیتوانم ببرم، میگویم.
  دوستان ارجمند، گفتنش و هضم این گفته که نقل میکنم یکم سنگین هست و غیرقابل باور، ولی میگویم چون خیلی از دوستان باید اطلاع داشته باشند.یقینا مدیر محترم سایت هم خواهان ایجاد عدالت و درستی در زندگی است.
  کارگزاران محترم برای خرید عرضه اولیه قبل از اینکه کاربران اجازه خرید داشته باشند ، خود اقدام به خرید میکنند.چنان که میدانید در هر صورت قادر به خرید نیستین و کسی را نیافتید که بگوید من در روز دوم تا هشتم اجازه خرید داشته باشه.
  مدیر محترم وب سایت در صورتی که فکر میکنید من اشتباهی میکنم این متن را منتشر و جواب دهید.گرچه میدانم انتشار چنین متنی درستی و صداقت خود را میطلبد.
  پیروز و سربلند باشید.

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۰:۴۹

   سلام دوست عزیز
   معمولا اینگونه کامنت ها که پایه و اساس مشخصی نداره و مستنداتی در اون موجود نیست رو منتشر نمیکنم. چون معمولا پاسخ این کامنت ها طولانیه و معمولا اخرش هم طرف قانع نمیشه.
   اما این بار برای اینکه پاسخ درستی رو دریافت کنید جواب این کامنت رو میدم. هر چند که در ویدئو هم کامل این موضوع رو توضیح دادم.

   من سال‌ها در بهترین کارگزاری کشور کار کردم و به ساز و کار معاملات اشراف کامل دارم.

   ۱. شما در فردای روز عرضه شاهد این هستید که مثلا ۱۰ نفر یا ۲۰ نفر تونستن سهم رو بخرن و این هم به دلیل این هست که مقدار عرضه بسیار ناچیز هست. حالا کافیه نسبت ۲۰ نفر رو به مثلا ۱۰ میلیون کدبورسی موجود بسنجید. پس واضح هست که : کسی رو در اطرافیانتون نخواهید دید که بگوید من در روز دوم تونستم خرید کنم چون ما با یک احتمال بسیار کم روبرو هستیم. همونطور که در ویدئو هم گفتم واضح هست که با در نظر گرفتن نسبت افرادی که سهم بهشون رسیده و افرادی که سهم بهشون نرسیده همیشه افراد ناراضی بسیار زیادتر خواهند بود.

   ۲. فرض کنید یک عده دارن با دستکاری تو سیستم این سهم هارو به خودشون اختصاص میدن.(که من به این موضوع اعتقادی ندارم) بهتر هست که شما تمرکزتون رو بذارید روی کاری که توانایی انجامش رو دارید مثلا تحلیل درست سهام دیگر بازار و سرمایه گذاری درست در اون سهام . به خدا کل بازار این سهام عرضه اولیه ها نیست. کلی سود دیگه داخل بازار هست که خیلی ها ازش غافل هستن. در این بازار کلی ثروت هست که میشه بدست اورد ولی بعضی ها چشمشون دنبال چیزای دیگست. شک نکن اگه کسی داره با سو استفاده این سهام عرضه اولیه رو میخره یه جور دیگه باید این پولارو پس بده. پس بهتره ما تمرکزمون روی کاری که از دستمون بر میاد باشه.

   پاسخ
 • باسلام ،سفارش بعد از روز عرضع اگر نتوانیم بخریم ،سفارشمان برای روز بعد بماند تآثیری داره جلو تر بیفتیم،بعدش قیمتشم تغییر میکنه اگه ویرایش کنیم دوباره میریم آخر صف،خواهشن در این مورد توضیح دهید،با تشکـــــــر

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۳۶

   سلام عزیزم
   شما خودتون پاسخ سوالتون رو دادید
   اگر سفارشتون رو معتبر تا لغو بذارید فردا قیمت ها تغییر میکنه و عملا این کار شما دیگه تاثیری در اول صف بودن شما نداره

   پاسخ
 • با سلام.. اسم من. حسین. از کرمان.. من تازه وارد بورس شدم. و اولش از خرید و فروش سهام وحشت داشتم.. اما با مبلغ خیلی کم شروع کردم به کار تو بورس.. همون دفعه اول ۱۰۰۰۰۰ تومان سود کردم.. دیگه از اون به بعد ترسم ریخت و شروع کردم به سرمایه گذاری تو بورس.. و الان حدود ۱۰۰۰۰۰۰۰ تومانی سهام خریدم و حدود ۳ میلیون ی سود کردم. و هنوز هم سهامم رو نفروختم.. و احتمالا تا آخر سال بیشتر هم می‌شوند. اما من هنوز تو بورس. حرفه ای نشدم.. میخواستم ازتون کمک بگیرم.. ممنون اینم ایمیل من. ***

  پاسخ
 • سلام
  در ویدئو فرمودید که سفارشاتی که در یک بازه زمانی ارسال بشن به صورت رندم در صف قرار میگیرن، سوالی که دارم اینه که یک واحد زمان در سیستم معاملاتی بورس شامل چند میلی ثانیه میشه؟ (منظور از یک واحد زمان، همون بازه زمانی هست که بورس قادر به تفکیک سفارشات ارسال شده در اون بازه زمانی از لحاظ زمانی نیست و تمام سفارشات ارسال شده در اون بازه زمانی رو ارسال شده در یک زمان محاسبه میکنه و اونها رو به صورت رندم در صف قرار میده)

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷

   سلام
   دوست من این که این زمان دقیقا چقدر هست رو ما اطلاع دقیقی نداریم
   بستگی به هسته معاملاتی و سرورهای خود سازمان داره که هر چند وقت یک بار هم تغییراتی در اون انجام میشه
   اما برای اطلاعات بیشتر می‌تونید با روابط عمومی خود سازمان بورس تماس بگیرید

   پاسخ
   • سلام
    کسی که تازه کد بورسی گرفته چه سهامی میتونه بخره؟میگن که نمیشه سهام خرید فقط عرضه اولیه..الان چه عرضه اولیه میتونیم بخریم؟؟میشه لطفا راهنمایی کنید

    پاسخ
   • رندم رو از کجا آوردی؟؟؟؟؟؟؟
    رندم یعنی شانسی در حالی که توی این نوع سیستمها بحث Queue یا صف هست و هیچ ارتباطی به random selection نداره.
    لطفاً به بار معنایی کلمات دقت کنید.

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۴۸

     زمانی که صد ها هزار سفارش در صدم ثانبه ارسال میشه
     سیستم توان تقکیک زمانی این سفارش‌ها رو نداره و عملا دیگه صف یا همون Queue که فرمودید معنا نداره
     سفارشاتی که زیر یک صدم ثانیه ارسال میشن به صورت تصادفی در صف خرید می‌گیرن
     ممنون از دقت نظر شما

     پاسخ
 • سلام . بعضیا ادعا میکنن با داشتن مهارت در IT و برنامه نویسی و استفاده از سرورهای پرقدرت میتونن جایگاههای یک رقمی در روزاهای بعد عرضه اولیه بگیرن. میخوام بدونم این حرف واقعیت داره؟ اگه واقعیت داره میشه توضیح بدین به چه طریق با برنامه نویسی و it موفق به اینکار میشن؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۵۳

   سلام دوست عزیز
   شاید بهتر باشه این سوال رو از همون افرادی که این ادعا رو دارن بپرسید
   من اطلاعاتی در مورد برنامه نویسی ندارم

   پاسخ
 • اینجا تو یه فروم خارجی جهت انجام معاملات این سیستم رو پیشنهاد داده گفتم شاید خاالی از لطف نباشه بزارمش بااجازه استاد:
  What kind of computer do I need for day trading? Intel Core i5 Processor (Intel Core i7 preferred)
  ۸ GB of RAM or more (16 GB or more of the fastest RAM possible preferred)
  Windows 8.1 Operating System (Windows 7, 64-bit OS preferred)
  Two 21-inch LCD monitors (Two 24-inch LCDs preferred or Four or more screens ideal)

  پاسخ
 • سلام چطوری ساعت ۸ونیم سفارش بدم ونفر اول یا دوم بشم ؟ من دقیقا تو این زمان سفارش میدم ولی نفر چند هزارم میشم ؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۵۶

   توی این ویدیو دقیقا همین موضوع رو توضیح دادیم

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید اگر عرضه اولیه سفارش دادم، مثلا از تعداد ۵۰۰ سهم برای هر نفر به ما ۳۰۰تا روز اول برسه، میتونیم روزای بعد هم ۲۰۰تا سفارش بدیم که آستانه سفارش ۵۰۰تا برسیم؟؟ ؟

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۱۲

     سلام
     بله میتونید این کار رو بکنید
     اما به دلیل درخواست های خیلی زیاد احتمال این که بهتون تخصیص داده بشه خیلی کم هست

     پاسخ
    • سلام من در روز بعد عرصه اولیه سفارش دادم و ردیف صفر برام زد و پولم بلکه شدو نوشته شد که خریداری شده بعدا ساعت ۱۶ سهام داده نشد و پول برگشت. این چطور است. پس کسی پست پرده هست.

     پاسخ
  • سلام برادر شرایط سبدگردانی میشه ارسال بکنید ممنون

   پاسخ
 • ی سوال دیگه هم داشتم اینکه اگر سفارش رو از قبل آماده کنیم مثلا روز قبل قیمتی تنظیمات خاصی رو برای قیمت مد نظر خرید سعم باید انجام بدیم یا اینکه اتومات قیمت ماکزیموم انتخاب میشه؟با توجه به اینکه بازه قیمت رو واسه فردا نمیدونیم و باید راس ساعت درخواست ارسال بشه

  پاسخ
 • سلام استاد گرانقدر
  اگر مثلا قصد خرید ۲۰ میلیون تومان از یک عرضه اولیه داریم اینکه ۲۰ میلیون رو در قالب یک سفارش ثبت کنیم یا مثلا بیست سفارش یک میلیونی آیا تاثیری در موفقیت خرید سهم داره ممنون از شما

  پاسخ
 • سلام فردای عرضه اولیه براسفارش چنددرصد بایدبرا خریدزد که برامون بخره

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۱۶

   سلام
   حداقل و حداکثر بازه روز رو میتونید در پنل معاملاتی خودتون ببینید

   پاسخ
 • با سلام خدمت شما. این موضوع برای بنده همیشه سوال بوده که جواب شما اینجا بسیار مفید بود. یه سوالی از خدمتتون داشتم. من از کسانی که موفق شدن از روز بعد عرضه اولیه سهم بگیرن اینطور شنیدم که سرعت اینترنت و سرعت سیستم موثره. میشه توضیح بدین چه نوع سیستمی با چه ویژگی ای برای اینکار مفید هست؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۱۶

   سلام
   طبیعتا هرچقدر سرعت اینترنت شما بیشتر باشه و پردازشگر (CPU) سیستمون قوی‌تر باشه احتمال موفقیت شما بیشتر میشه
   اما در کل خیلی توصیه نمی‌کنم به این سمت برید
   راه‌های راحت‌تری هم برای کسب سود هست !

   پاسخ
 • سلام روز بخیر
  من روز بعد از عرضه اولیه خواستم خرید کنم اما با این خطا مواحه شدم
  ارزش سفارش بیش از سقف خرید است
  این به چه معنی است

  پاسخ
 • سلام جناب ادیب نیا
  بزرگوار چگونه میشه در صف خرید چند ملیونی در روز بعدش در صف اول خرید قرار بگریم
  آخه من سر ساعت دقیق ۸ونیم خرید میزنم مینویسه که منتظر ثبت از طرف کارگزار تا ثبت میشه میبینم ۲۰۰ الی۳۰۰ ملیون سهم جلومه
  راهی ، ترفندی یا چیزی داره بشه صف جلوی خرید قرار بگیریم بعد بعضی سایتها نوشته که اولویت با قیمت بالا هستش ولی یک ریال هم از آخرین قیمت معامله بیشتر نمیشه زد. لطفا کمک کنید
  سپاس

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۰۷

   سلام
   دوست عزیز ویدئو رو دیدید؟

   پاسخ
   • عذر میخوام دوست عزیز
    همان طور که فرمودید سر ساعت هشت و نیم خرید میکنیم ولی متاسفانه میگه در حال ثبت توسط کارگزار (یه همچین چیزی) بعد قبل از ثبت که به صف خرید نگاه میکنیم ملیون ، ملیونی در حال افزایش هست در صورتی که سفارش ما تقریبا بین ۴۰ تا یک دقیقه طول میکشه تا ثبت بشه .
    سوالم اینه که میشه ساعت ۷ و۲۹ دقیقه و ۲۰ الی ۳۰ ثانیه سفارش بدیم تا سر ساعت ۸ و نیم ثبت بشه؟
    یا اصلا ما شهرستانیها اینقدر طول میکشه سفارشمان ثبت بشه یا همه اینجورین؟
    سپاس از راهنماییتان

    پاسخ
    • امیرحسین ادیب نیا
     ۳۰ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۴۹

     ببینید داخل ویدئو هم گفتم که راه خاصی نداره و برای همه همینطوره
     حالا ممکنه سرعت اینترنت شما در اون زمان ارسال مهم باشه که بتونه در کسری از ثانیه سفارشتون رو ارسال کنه
     .
     این نکته رو هم فراموش نکنید کسی که حرفه ای باشه نیازی به خرید در صف خرید نداره و با یک تحلیل درست سهم رو در زمان مناسبش خرید میکنه و اتفاقا فروش هاش در صف خرید هست 😉

     پاسخ
    • سلام چطور میشه عرضه اولیه را تحلیل کرد. البته از نظر بنیادی رو نمیگم منظورم تکنیکال هست. واسه بدست آوردن بهترین زمان خروج؟
     و دیگه اینکه خرید پلکانی در عرضه اولیه ها که معمولا با افزایش قیمت همراهن باعث ضرر میشه؟

     پاسخ
     • امیرحسین ادیب نیا
      ۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۴۶

      سلام
      تکنیکال یعنی وجود سابقه معاملاتی برای تحلیل و از اونجایی که این سهام سابقه معاملاتی خاصی نداره پس تحلیل تکنیکال روی این سهام کمی بی معنی هست. البته شما میتونید بر اساس نحوه معاملات و برخی پارامترها پیش بینی‌هایی داشته باشید.

      سوال دومتون هم گفتید سهام عرضه اولیه‌ای که با افزایش قیمت همراهن. خوب قاعدتا اگر سهمی با افزایش قیمت همراه باشه خرید اون چه به صورت یکجا و چه بصورت پلکانی باعث ضرر نمیشه.

      ولی در کل درک درست خرید پلکانی با اعداد و ارقام مشخص و رعایت حد ضرر، درصد موفقیت رو بالا خواهد برد.

 • سلام. سوال بنده تکراری هست.
  من بعد از روز عرضه اولیه خیلی تلاش کرده ام جز نفرات اول باشم. مفهوم اعداد تصادفی در این کار را نمی توانم درک کنم. یعنی هر کس زودتر بزند احتمالش بیشتر هست؟ یا هر کس زودتر بزند حتما جز نفرات با رتبه خوب هست؟ مدیریت این همه اوردر خرید و ایجاد عدد تصادفی کمی گنگ به نظر می رسد. ممنون میشم کمکم کنید تا بهتر این مسئله را درک کنم. خیلی روی این مسئله تلاش کرده ام. دور از شانس و احتمال (که همیشه دیگاهم نسبت به این موضوع منفی بوده و هست) امکان داره براساس زمان جز نفرات اول بود؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۰۵

   سلام
   چون تعداد بسیاری زیادی از درخواست‌ها در یک ثانیه وارد سیستم می‌شن
   سیستم جایگاه افراد رو به صورت تصادفی در صف خرید قرار میده
   این یعنی احتمال داره که شما هم در جایگاه‌های ابتدایی باشید
   اما احتمالش خیلی کم هست
   حدود ۱ در ۱۰۰۰ و یا شاید هم کمتر!

   پاسخ
 • سلام عالی یه سوالی داشتم. بین جایگاه و تعداد معاملات رابطه ایی وجود نداره؟ من با این که جایگاه ۳۰۰ داشتم با تعداد معاملات ۸۴۰ سهامی بهم نرسید. مرسی

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۶

   سلام
   شما فرض کن ۳۰۰ نفر اول هر کدوم درخواست خرید ۵۰ هزار سهم رو گذاشتند که مجموعا میشه ۱۵ میلیون سهم.
   حالا ۸۴۰ فروشنده هر کدوم ۱۰۰۰ سهم میفروشن که جمعا میشه ۸۴۰ هزار سهم.
   در اینجا ۸۴۰ معامله انجام شده ولی فقط به ۱۷ نفر اول سهم رسیده و به نفر ۱۸‌ ام هیچ سهمی نرسیده چه برسه به نفر ۳۰۰ ام 😉

   پاسخ
 • یه نفر که در عرضه اولیه سفارش میذاره و سهم میگیره، کی میتونه دوباره از همون سهام بیشتری بگیره ؟؟؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲

   شما از فردای روز عرضه اولیه میتونید سفارش خرید خود را ارسال کنید و این کار را باید هر روز انجام دهید تا روزی که سهم متعادل شود و خرید شما انجام شود. اما باید به این نکته توجه کنید که آیا خرید این سهم ارزنده هست یا خیر که نیاز به تحلیل از جنس فاندامنتال دارد.
   پیشنهاد میکنم این ویدئو رو مشاهده کنید
   https://www.adibniya.com/how-to-buy-ipo-after-some-days/

   پاسخ
 • من برای اولین بار رنیک وبجهرمو خریدم ولی خیلی پشیمون شدم،سخت تر از خرید عرضه اولیه فروششه،هنوزم نتونستم بفروشم کلیم از سودم کم شد

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۴

   شما قطعا میتونی با یک سود مناسب از سهام عرضه خارج بشی.(قبل از ریزش یا بعد از ریزش)
   حالا اینکه نتونید ماکزیمم سود رو بگیرید و ناراحت هستید بر میگرده به نوع تفکر و مقدار آشنایی شما با بورس

   پاسخ
 • چه تعداد سهم فردای روز عرضه اولیه میشه خرید ایا محدودیت داره ؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۰:۲۱

   طبق توضیحات استاد ادیب‌نیا اگر شما رأس ساعت ۸:۳۰:۰۰ سفارش خودتون رو ارسال کنید و به صورت رندوم در ابتدای صف قرار بگیرید،
   در صورتی که مقداری سهام عرضه بشه امکان داره به شما هم برسه !
   سفارش‌های بسته به نماد ممکن هست در دسته‌های ۱۰ هزارتایی، ۵۰ هزارتایی، ۱۰۰ هزارتایی و … محدود باشند.
   اما امکان ارسال چند دسته سفارش به صورت همزمان هم وجود داره.
   پس محدودیتی برای شما نخواهد داشت به شرطی که سهم بهتون برسه!

   پاسخ
 • مثل همیشه پرقدرت و بی نظیر

  خداقوت آقای ادیب نیا عزیز

  پاسخ
 • مسعود ابراهیمی
  ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۳۴

  با سلام از ارسال ویدیوی عرضه اولیه سپاسگزارم. چگونه میتوان مستقیما درخواست خرید (بدون نیاز به کارگزار خاص) را به بورس ارسال نمود.
  با تشکر

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۴۷

   سلام
   تمام خرید و فروش‌ها از طریق واسطی به نام کارگزار انجام میشه

   پس بدون کاگزار نمی‌توانید خرید و فروش سهام خودتون رو انجام بدید

   پاسخ
 • سلام جناب ادیب نیای عزیز
  استاد بسیار ممنون و سپاسگزارِ زحماتتون هستم و برای وقتی که برای همه ما در نظر میگیرید بسیار ارزشمنده
  من یکی از کسانی هستم که خیلی دوست دارم اطلاعات بیشتری در این رده کسب کنم لطفا” راهنمایی فرمایید چگونه میتوان از این آموزشها استفاده کرد؟

  پاسخ
  • سلام من عرضه اولیه رو خریدم پولم کسر شد ولی دوباره ب حسابم برگشت خورد ینی ب من تعلق نگرفته؟

   پاسخ
   • امیرحسین ادیب نیا
    ۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۸

    سلام
    اگر کل پولتون برگشته یعنی بهتون ندادن
    اگر بخشی از پولتون برگشته یعنی طبق سهمیه بهتون تعلق پیدا کرده

    پاسخ
 • با سلام
  خیلی ممنون برا زحمات و وقتی که برا ما میگذارید

  پاسخ
 • سلام
  ممنون از توضیحاتتون
  ولی من شنیدم کارگزاریها میتونن سفارشاتشون رو از ساعت ۸:۱۵ به بعد ارسال کنند،آیا این مطلب درسته؟

  پاسخ
  • امیرحسین ادیب نیا
   ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۶

   سلام
   خیر هیچ کارگزاری امکان این کار رو نداره

   پاسخ
   • رضا محمد نژاد
    ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۰۸

    سلام
    اگه فردی سفارش افلاین روز قبلش ثبت کنه و منی که راس ساعت۸:۳۰ سفارش زدم کدومون تو صف خرید جلو ترم می شیم یعنی کارگزاری زودتر می فرسته یا خودمون بزنیم بهتره

    پاسخ
    • ابوالفضل عرفانیان
     ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۵۵

     سلام
     در هر دو حالت خیلی فرق زیادی نداره
     حتی ممکنه کارگزار سفارشش دیرتر ارسال بشه ( نه اینکه قصدی در کار باشه بلکه چون سفارشات به صورت دسته ای و برای تعداد زیادی از مشتریان ارسال میشه ممکنه کمی delay وجود داشته باشه)
     پیشنهاد میکنم خودتون سفارشتون رو راس ساعت ۸:۳۰ ارسال کنید

     پاسخ
 • کاظم شاهملکی
  ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۲

  استاد ادیب نیای عزیز سپاس از همراهی همیشگی شما

  پاسخ
 • سلام ممنون از راهنمایی شما. مرسی ادیب نیا

  پاسخ
  • با سلام پس خرید و فروش آفلاین در مورد خرید های صف خرید می تونه تاثیرگذار باشه یا نه و اگر نه پس کارایی خرید و فروش آفلاین چیه ؟

   پاسخ
   • ابوالفضل عرفانیان
    ۲۴ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴

    سلام
    منظورتون از خریدهای صف خرید چی هست؟!
    خرید و فروش آفلاین معمولا برای کسانی در نظر گرفته میشه که مدرک تحصیلی بالای دیپلم ندارن
    و خودشون نمیتونن به صورت آنلاین معامله کنن
    یا افرادی که خودشون تمایلی به خرید و فروش آنلاین ندارن و ترجیح میدن کارگزار این کار رو براشون انجام بده

    پاسخ
    • سلام من چند وقتی هست دنبال منابع مناسب برای مطالعه هستم ویدیو ها و مقالات مختلفی خوندم ولی دنبال ریفرنس جامع و مناسب میگردم ممنون میشم راهنمایی کنید

     پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست